آموزش اتوکد رایگان + فیلم آموزش AutoCAD در 2022 به زبان ساده

دستورات ویرایشی، دستوراتی هستند که با کمک آن ها می توان موضوعات ترسیم شده را ویرایش کرد یا از روی آن ها نسخه های دیگر کپی کرد. کافیست از تخصص طراحی اتوکد با استفاده از شیوه های مدرن برخوردار باشید. تعداد کمتر فراگیران در جلسات تدریس خصوصی و نیمه خصوصی اتوکد باعث میشود، آموزش با کیفیت بهتری انجام شود که یادگیری اتوکد نیز به تبع آن بهتر صورت میگیرد. در بخش نهم به بحث پرینت پرداختیم و شما در این به طور کامل با تنظیمات اون آشنا میشین. در فایل پروژه و خارج از فایل پروژه پرداختیم. جالب اینجاست که خروجی کار طراحی سازه فایل ETABS یا SAFE نیست، بلکه فایل اتوکد نقشه های اجرایی هست و بارها شده کارفرماهایی برای مشاوره پیش من اومدن که از کار طراح سازه شون ناراضی بودن و دیگه حاضر نبودن ادامه پروژه یا پروژه های بعدی رو بهش بسپرن و وقتی می پرسیدم چرا، ایرادات زیاد توی نقشه های اجرایی چه از بعد اجرایی بودن و چه از لحاظ بی توجهی به برخی نکات بهینه سازی در نقشه های اجرایی، علت این اشکال بود. مجتمع فنی تهران در دو دوره مجزا زمینه یادگیری این نرم افزار را برای هنرجویان فراهم کرده است و با در نظر گرفتن مدت زمان بالا برای آموزش این نرم افزار، امکان ترسیم نقشه های مختلف در حوزه های گوناگون مهندسی را برای دانشجویان در طول مدت کلاس فراهم آورده است و دانشجویان پس از اتمام دوره قادر خواهند بود تمامی ترسیمات دوبعدی (بعد از دوره مقدماتی) و سه بعدی (بعد از دوره پیشرفته) را در نرم افزار ترسیم نمایند.

دوره جامع نقشه کشی سازه به صورت صفر تا صد بوده و نیاز به پیش نیازی ندارد، اما بهتر است بعد از دوره آموزش طراحی سازه، شروع به مشاهده و تمرین این دوره کنید. برای ذخیره سازی نقشه هایی که ترسیم می کند، از دستورات Save استفاده کنید. توی این دوره آموزشی من عمدا پروژه های اجرایی رو برای آموزش نقشه کشی انتخاب کردم که بیشترین پیچیدگی ها رو داشته باشند تا در پایان این دوره بتونی حالت های مختلف سازه ها رو خودت ترسیم کنی. حالا یک خط یا دو نقطهای را، که میخواهید توصیف کنید، انتخاب کنید. آموزش اتوکد در تبریزآموزش نرم افزار مادر اتوکد برای ترسیم نقشه های مهندسی و صنعتی که امکان استفاده در محیط های دو بعدی و سه بعدی را دارد . اتوکد (به انگلیسی: AutoCAD) معروف ترین و قدرتمندترین نرمافزار طراحی مهندسی یا CAD است که برای ترسیم نقشههای مهندسی و صنعتی به کار میرود. برای بزرگ یا کوچک کردن شکل به یک تناسب می توانید از این دستور استفاده کنید. یک بیضی به مرکز (0,30) را رسم کنید.

اگر قرار باشد یک شکل را کپی کنید می توانید این دستور بهره بگیرید. در این سامانه مختصاتی مانند دکارتی نیاز به مولفه داریم با این تفاوت که مولفه ی اوله فاصله نقطه مورد نظر از نقطه ی مبدا و مولفه ی دوم یک زاویه را مشخص می کند. با یادگیری اتوکد میتوانید مهارتهای نرم افزاری خود را بهبود ببخشید و نقاط ضعف و قوت خود را بهتر بشناسید. در این سال ها مهندسان تازه کار یا بعضا کهنه کار زیادی رو دیدم و می بینم که به علت اینکه تسلطی در نقشه کشی سازه نداشتن، بخش نهایی و حیاتی کار طراحی سازه که همون ترسیم نقشه های اجرایی هست رو میدن به همکار دیگه ای تا براشون انجام بده و مجبور بودن بخشی از دریافتی بابت پروژه که میتونست کامل برای خودشون باشه رو به همکار نقشه کش بدن و این یعنی یک ضرر مالی بخاطر ضعف در نقشه کشی! برای پاک کردن یا حذف یک شکل ترسیم شده می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

در فصل دوم پک آموزش اتوکد، به کارگیری دستورات و تکنیکهای فرا گرفته شده، در قالب ترسیم پلانهای یک پروژه ویلایی به شما تدریس میشود؛ به صورتی که پس از آن شما توانایی ترسیم پلانهای دوبعدی با بالاترین دقت را کسب خواهید کرد. اولین نسخه آن در سال ۱۹۸۲ عرضه شده و هر روز امکانات و تسهیلات بیشتری را در اختیار افرادی که با نقشه کشی و مدل سازی سرو کار دارند قرار می دهد. در سطح کشور و شاید دنیا ارائه دادیم. چند ضلعی را به عنوان سطح پایه درنظر بگیرید. شما می توانید برای فعال کردن دستورات کمکی روی آن ها روی نوار وضعیت کلیک کنید یا نوشتن عنوان دستور در خط فرمان یا از کلید های میانبر استفاده کنید. ویدئو بالا را دنبال کنید. در ویدئو زیر هر آنچه که در مورد دوره آموزش نقشه کشی سازه (آموزش صفر تا صد ترسیم نقشه های اجرایی با AutoCAD) باید بدانید گفته شده است .حتما ویدئو رو کامل ببینید. با این فرمان میتونیم بیضی و کمان بیضوی ترسیم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید