آموزش اتوکد رایگان + فیلم آموزش AutoCAD در 2022 به زبان ساده

جواب این سوال بله هست، داخل ویدیو زیر که بخشی از دوره آموزش اتوکد هست، کامل توضیح داده ام. در ابتدای این مقاله یک ویدیو از دوره آموزش اتوکد برایتان قرار دادم که داخل آن کامل روش های معرفی نقاط به اتوکد را توضیح داده ام، اگر آن را ندیده اید برگردید و آن را ببینید تا کامل با این روش ها آشنا بشید. برای ترسیم پاره خط های افقی، عمودی و یا مایل از دستور line می توانیم استفاده کنیم. پاره خط هم به خطی گفته می شود که نقطه ابتدا و انتهای آن مشخص باشد. یک زمانی هست که ما ترسیمات را انجام داده ایم و میخوایم یه سری ترسیمات تا یک خطی ادامه پیدا کنند. اگر بیاییم گزینه Undo را بزنیم کل آن ترسیمات جدید هم حذف می شوند پس آیا راه حل هست که این ترسیمات جدید حذف نشوند و آن موضوعی که حذف شده هم برگردد؟ یک زمانی پیش می آید که ما اشتباهی یک موضوع یا یک سری از ترسیمات را به صورت ناخواسته حذف کرده ایم و بعد از حذف آن موضوعات یک سری از ترسیمات جدیدی را کشیده ایم، حالا این وسط یادمان می آید که آن موضوع مدنظرمان را به صورت ناخواسته حذف کرده ایم، حالا راه حل چیه؟

پس راه حل چیست؟ به دلیل اینکه تنظیمات پیش فرض این فرمان در حالت قطبی نسبی هست، پس زمانی که این فرمان فعال باشد، نمی توانیم ترسیمات را با روش مطلق انجام بدهیم. پس باید یه سری فرمان های دیگر به نام فرمان های کمک ترسیمی را بلد باشیم تا بتوانیم ترسیمات را با کمک آنها انجام بدهیم. اولین کار شما برای یادگیری اتوکد، شناخت دستورات و نحوه وارد کردن آنها است، در پایین صفحه در اتوکد، پنجره فرمان را پیدا خواهید کرد، این جعبه کوچک مفید می تواند واسطه بین شما و سیستم اتوکد باشد. اگر مهندس یا دانشجوی عمران و معماری هستید ولی اطلاعات دست و پا شکستهای از بعضی دستورات اتوکد دارید و از عملکرد خود رضایت ندارید و میخواهید در عرض 32 روز آینده به بهترین اتوکدکار در حوزه خود تبدیل شوید به شما تهیه این بسته آموزشی را پیشنهاد میکنم! برای گرد گوشه کردن دو موضوعی که از قبل ترسیم شده اند از این فرمان می توانیم استفاده کنیم که در تنظیمات آن شعاع گرد گوشه کردن را به نرم افزار می دهیم و بعد از انتخاب کردن دو خط، گوشه های آنها را گرد می کند. در ابتدای آموزش اتوکد بیاموزید که چگونه می توانید به ابزارهای طراحی، اصلاح ابزارها و سایر ابزارها در دسترسی پیدا کرده و آنها را فعال کنید.

هر چه فرد شما سابقه بیشتری داشته و در میان اساتید آموزش اتوکد شناخته شده­تر باشد، هزینه آموزش اتوکد 2016 یا نسخه­های دیگر آن بیشتر خواهد بود. این نرمافزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است که تقریبا در سراسر دنیا به عنوان نرم افزار شماره ۱ مهندسین شناخته شده است. برای کپی برداری از یک موضوعی که داریم، از این فرمان باید استفاده کنیم. فرمان Object Snap چهارده تا گیره موضوعی دارد که از هر کدام در یک جای خاصی استفاده می کنیم. قطعاً توی ترسیمات تون بعد از اینکه موضوعات را با فرمان های ترسیمی و کمک ترسیمی کشیدید، یه جاهایی اشتباه ترسیم شدن و یا باید تغییرشون بدیم، بنابراین باید از فرمان های ویرایشی برای اصلاح و تغییر اون فرمان ها استفاده کنیم. خیر فقط کافی است که یک لنگه این درب را ترسیم کنیم و بعد فرمان Mirror را اجرا کنیم تا لنگه دوم را دقیقاً معکوس لنگه اول برای ما ترسیم کند.

در واقع هدف از ارائه آزمون آنلاین اتوکد این است که شما سطح علمی خود را بسنجید، و در صورتی که این آزمون ها در طول زمان یادگیری انجام شود، بسیار می تواند برای شما مفید تر باشد، چرا که شما بعد از انجام آزمون آنلاین اتوکد به نقاط ضغف و نقاط قوت خود پی می برید، و در طول دوره آموزش می توانید میزان یادگیری خود را در نرم افزار اتوکد افزایش دهید.. دوره آموزش رایگان اتوکد از صفرِ صفر! آموزش اتوکد به زمان دوره نیست! با دستور point می توانیم در اتوکد نقطه ترسیم کنیم، نقاطی که با این دستور ترسیم می کنیم ممکن است که آنها را نتوانیم ببینیم، به دلیل اینکه pdmode آن یعنی تنظیمات point style تنظیم نیست بنابراین باید با فرمان Point Style تنظیمات نقاط را انجام بدهیم. دیگر نیاز نیست هزینه صرف کنید و نرمافزار اتوکد را بخرید یا در اینترنت بدنبال دانلود آن باشید! در این بخش مجموعه ای از آموزش های این نرم افزار، بلاک، ترفند ها و کتاب آموزشی اتوکد را برای جامعه طراحان، معماران، دانشجویان و علاقمندان فراهم آورده ایم و امیدواریم که مفید واقع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید