آموزش اتوکد را یکبار برای همیشه یاد بگیر(صفر تا صد)

فرض کنید یک درب دو لنگه را می خواهیم ترسیم کنیم، آیا باید هر دوتا لنگه ی این درب را که شبیه به هم ولی معکوس هم هستند را ترسیم کنیم؟ از اواسط سال 1990 میلادی ، شرکت AutoDesk درون نرم افزار اتوکد، ابزار های کاملتری را برای طراحی های دو بعدی و طراحی های سه بعدی ایجاد کرد. در ورژن 2007 نرم افزار اتوکد، امکان استفاده از ابزارها و قابلیتهای سه بعدی بسیار پیشرفت کرد و با امکان پیماش Object ها در نمای سه بعدی و همچنین رندرینگ پیشرفته شکل کاملتری به خود گرفت. نقشه های اسکن شده را در یک محیط آشنا اتوکد ویرایش کنید. اگر بصورت حرفه ای کار با خط فرمان را یاد بگیرید، دیگر مجبور به استفاده از واسط های گرافیکی و نوار ابزارهای اتوکد را ندارید! اگر در وارد کردن مختصات یا نقشه به مشکل برخوردید، گزینهی Snap را فعال و غیرفعال کنید یا به صورت همزمان از Object Snap و Grid Snap استفاده نکنید. با استفاده از ابزارهای تخصصی، طرح بندی پانل، نمودارهای شماتیک و سایر نقشه های برقی ایجاد کنید.

در ضمن شما می توانید بعد از به اتمام رساندن دوره رایگان ما وارد دسته بندی آموزش اتوکد شده و یکسری مطالب سطح بالاتر را نیز از آن طریق دنبال کنید و هر سوالی که در این مسیر برایتان پیش آمد می توانید در گروه رفع اشکال ما مطرح کرده تا در کمترین زمین ، کامل ترین پاسخ را دریافت کنید. این سطح بندی دوره برای صرفه جویی در وقت شما عزیزان انجام شده است. این جایگزین روش های طراحی و طراحی سنتی مانند قلم و کاغذ را جایگزین کرده است و به صنایع اجازه می دهد تا در یک برنامه واحد برنامه ریزی، شبیه سازی و تولید ایده های جدید خود را انجام دهند. دانستن نحوه نوشتن پلاگین های اتوکد به ما این امکان را می دهد تا دستورات جدید اتوکد را ایجاد کنیم که کارهای روزمره را به صورت خودکار انجام می دهند، محاسبات پیچیده ای انجام می دهند یا چندین سیستم را یکپارچه می کنند تا به ما کمک کند تا تولیدی، دقیق تر و مؤثرتر باشیم. اگر تازه وارد بازی AutoCAD 3D شده اید و تاکنون در 2D کار کرده اید، قبل از شروع یک مدل سه بعدی جدید در اتوکد، باید چند کار را انجام دهید: شما باید فضای کاری را تغییر دهید و بعد از آن باید با استفاده از یک الگوی سه بعدی یک فایل جدید را باز کنید.

اگر شما نیز قصد یادگیری این نرمافزار قدرتمند را دارید، بدون پرداخت هزینه درخواست خود را ثبت کنید و از مدرسان پیشنهاد قیمت بگیرید؛ و بهترین فرد را برای آموزش اتوکد سه بعدی یا آموزش اتوکد دو بعدی انتخاب کنید. اگر دانشجوی یکی از این رشته ها هستید آموزش اتوکد را در صدر برنامه خود قرار دهید. دوره تخصصی آموزش اتوکد یکی از دورههایی است که زیربنای رشتههایی مثل معماری و دکوراسیون داخلی میباشد. این بدان معناست که از ویژگی های برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی می کند که شامل کپسوله کردن، چندشکلی، انتزاع، وراثت و غیره است. AutoCAD Architecture از فرمت فایل DWG استفاده می کند اما برای دسترسی، نمایش و دستکاری داده های شیء در برنامه های مختلف با معماری اتوکد به یک فعال کننده شی نیاز دارد. اتوکد به عنوان ابزاری برای طراحی صنعتی: به شما در کاهش هزینه های تولید کمک می کند زیرا باعث صرفه جویی در وقت و تلاش مورد نیاز برای طراحی دستی می شود. پس از آموزش اتوکد و یادگیری و تسلط کامل روی این نرمافزار، نیاز به تمرین و تکرار دارید. اتوکد سریعترین برنامه در زمینه ی نقشه کشی ساختمانی است. AutoCAD Electrical شامل بررسی خطای در زمان واقعی است و تیمهای الکتریکی و مکانیکی را قادر می سازد تا در نمونه های دیجیتالی ساخته شده با نرم افزار Autodesk Inventor همکاری کنند.

اتوکد به عنوان ابزاری برای برنامه ریزی معماری: این معماران را قادر می سازد که در یک مرحله طراحی، قدرت یک ساختمان را طراحی، برنامه ریزی، اجرا و تحلیل کنند. این تغییر به منظور مطابقت بهتر با سایر بسته های خاص رشته نظیر اتودسک مانند اتوکد الکتریک و اتوکد مکانیک ایجاد شده است. نرم افزار طراحی و تهیه نقشه اتوکد مکانیکال (AutoCAD Mechanical) دارای کتابخانه هایی از کامپوننت های مبتنی بر استانداردها و ابزارهایی برای اتوماسیون کارهای معمول CAD مکانیکی و تسریع در روند طراحی مکانیک است. Autodesk اتوکد مکانیک 2021 یک برنامه افزودنی قدرتمند به طراحی استاندارد اتوکد و نرم افزار تهیه 2D با قابلیت های ویژه برای بخش های ساخت، مهندسی و طراحی مکانیکی و شرکت هایی است که در گردش کار نمونه سازی دیجیتال نقش دارند. آیا با وجود اینکه با اتوکد 2022 تدریس کردید، این آموزش برای سایر اتوکدها قابل استفاده است؟ اکثر مهندسان قبل از اینکه شروع به ساخت و پیادهسازی ساختمان کنند، مقاومت ساختمان را با کمک اتوکد میسنجند.

دیدگاهتان را بنویسید