آموزش اتوکد را یکبار برای همیشه یاد بگیر(صفر تا صد)

کادر میانی، فهرستی از آخرین فایلهای بازشده را به شما نشان میدهد و قسمت سمت راست هم شما را به لینکهایی مثل feedback&AutoCad360 وصل میکند. اگر در هنگام کار با اتوکد سوالی برایتان پیش بیاید، میتوانید در این فیلد (کادر) سوالتان را تایپ کنید و با کلیک روی علامت سرچ که به شکل دوربین است پاسخ سوالتان را دریافت کنید. تعداد جلسات کلاس خصوصی اتوکد نیز منعطف است. اول از همه اینکه این روش بسیار منعطف است و محدودیت زمانی و مکانی ندارد. اگر طراح یا مهندس هستید و یادگیری اتوکد برایتان مثل نفس کشیدن یک امر حیاتی است یا به هر دلیلی به یادگیری اتوکد علاقهمند هستید، باید بدانید که راههای مختلفی برای یادگیری این نرمافزار پیشرویتان قرار دارد. پس از مطالعه و مشاهده دوره های آموزشی طراحی اتوکد مجموعه حرفه ای طراح شید؛ با ابزارهای کاربردی نرم افزارهای مدرن طراحی اتوکد آشنا شده و می توانید با تسلط نسبتا کامل، اقدام به فعالیت در زمینه طراحی اتوکد نمایید. نرم افزار اتوکد AutoCAD از مهمترین نرم افزارهای طراحی های دو و سه بعدی می باشد که برای ترسیم نقشههای مهندسی و صنعتی به کار میرود.

محتوای این پک فقط آموزش نرم افزار نیست… درغیراینصورت اتوکد خودش به شما پیشنهاد نصب این برنامه را میدهد. همچنین میتوانید از این طریق فایل موردنظرتان را ضمیمه ایمیل کنید. مدل سازی سه بعدی و تجسم دو بعدی، ویژگی مهم این برنامه هستند. آموزش اتوکد سه بعدی از جمله موضوعاتی است که در فضای مجازی کمتر به آن پرداخته شده است. یک خط از مرکز مختصات در راستای محور Y رسم کنید و طول آن را 50 بگذارید. یک دایره به مرکز محور مختصات و شعاع 100 رسم کنید. برای چرخاندن DrawSpace، روی “Orbit” در تولبار سمتِ راست کلیک کنید. ابزار شناور: ابزارهای شناور هم با کلیک کردن آشکار میشوند. ابزارهای شناور به شما کمک میکنند تا از یک ابزار به شکلهای متفاوتی استفاده کنید. با استفاده از ابزار Spline میتوانید با نقاط متصل به هم یک منحنی سینوسی پیوسته رسم کنید. پس تعجبی هم ندارد که این همه طرفدار داشته باشد، تاجایی که با 200 میلیون کاربر به یکی از پرطرفدارترین برنامههای نقشهکشی در دنیا تبدیل شده است.

اتوکد بهعنوان محصولِ پرچمدار شرکت اتودسک و با داشتن هزار و یک قابلیت، کاربرد گستردهای در زمینه طراحی و نقشهکشی پیدا کرده است. محیط دوبُعدی و سهبُعدی اتوکد و قابلیتهایی که نسخه به نسخه ارتقا پیدا میکنند، اتوکد را در میان کاربران دنیا به یکی از محبوبترین نرمافزارهای نقشهکشی و طراحی تبدیل کرده است. برای افراد شاغل که وقت شرکت در دورههای حضوری را ندارند، بسیار مناسب است. Mirror: این ابزار هم در اتوکد بسیار کاربرد دارد و برای متقارن کردن اشکال از آن استفاده میشود. این ویژگی برای کسانی که تازه شروع به کار کردهاند بسیار کمککننده است. اگر تازه وارد بازی AutoCAD 3D شده اید و تاکنون در 2D کار کرده اید، قبل از شروع یک مدل سه بعدی جدید در اتوکد، باید چند کار را انجام دهید: شما باید فضای کاری را تغییر دهید و بعد از آن باید با استفاده از یک الگوی سه بعدی یک فایل جدید را باز کنید. البته برخی هم آن را مخفف Computer Aided Drafting به معنی «ترسیم فنی به کمک نرمافزار» میدانند.

نرم افزار اتوکد اولین بار برای سیستمعامل ویندوز طراحی شده بود اما الان روی سیستمعاملهای مختلفی از جمله mac، IOS و Android هم قابل اجراست. دوره های آنلاین و ویدئویی بستری را برای شما فراهم می کند که در صورتی که شما امکان دسترسی به آموزشگاه آریا تهران را به هر دلیلی ندارید، با استفاده از دوره های آنلاین و ویدئویی بتوانید در زمینه یادگیری نرم افزار اتوکد سطح توانایی خود راارتقا دهید. این نرم افزار در پردازش طرح ها و تصاویر، از کیفیت بالایی برخوردار است و امکان به اشتراک گذاری و چاپ طرح ها را نیز برای کاربر، به آسانی فراهم می کند. یعنی نسخه 2020 در واقع در سال 2019 منتشر شده است. ابزارهایی که به شما این امکان را میدهد تا طرح یا نقشههایی را که لازم دارید چاپ و یا منتشر کنید. دستورهای پشتیبانی مثل Recover، Audit و Purge هم در این منو قرار دارد. فیلد مرکز اطلاعرسانی: یک ویژگی جالب اتوکد، مرکز فیلد اطلاعرسانی است که در نوار عنوان (Title bar) اتوکد قرار دارد. فقط کافی است برای اجرای هر کدام از هر کدام از این دستورها، حرف C و یا M را تایپ کنید. در ادامه هر کدام از این روشها را به شما معرفی میکنیم و از مزایا و معایبشان برایتان میگوییم.

دیدگاهتان را بنویسید