آموزش اتوکد + فیلم آموزش رایگان مقدماتی تا پیشرفته

در بالای گوشهی سمت راستِ DrawSpace، یک قطبنما (Compass) میبینید. روی Tile Block موجود در پایینِ گوشهی راستِ شیت دابلکلیک و نام خود، پروژه و سایر اطلاعات را در آن وارد کنید. برای ثبت ویو کنونی به عنوان دستگاه مختصات، V را تایپ کنید. برای تغییر جهتِ ترسیمِ شئ سهبعدی، باید دستگاه مختصات را عوض کنید. میتوانید بعداً اندازه و استایل خط را تغییر دهید. میتوانید استایل آن را از 2D Wireframeبه Shades of Grey یا هر استایل دیگری که دوست دارید، تغییر دهید. در هر صورت شما می توانید همیشه با استاده مربوطه ارتباط برقرار کرده و سوالات مختلف را از ایشان بپرسید. اگر در وارد کردن مختصات یا نقشه به مشکل برخوردید، گزینهی Snap را فعال و غیرفعال کنید یا به صورت همزمان از Object Snap و Grid Snap استفاده نکنید. اتوکد همچنین دارای ابزارهای مدیریت پروژه است که به کاربران این امکان را میدهد تا اطلاعات را به طور همزمان و موثر به اشتراک بگذارند. یک مختصات مثبت در محور Y را نیز به عنوان نقطهی دوم درنظر بگیرید. اتوکد یک برنامه حرفهای است که در تغییرات انعطاف پذیری زیادی دارد و دارای قابلیت بررسی خودکار مشخصات است. اتوکد یک نرمافزار طراحی حرفهای و جامع است که با کمک آن میتوانید نقشههایی بسیار پیچیده رسم کنید.

برای End Tangency، یک T و برای Angle عدد 190 درجه را وارد و Enter کنید. با استفاده از فرمان Trim میتوانید خطوط اضافی را تا محل تداخل آنها با خطی دیگر پاک کنید. پروژه های مختلف (مجتمع مسکونی ، مجتمع تجاری و هتل ) و از گام نخست تا پایان ترسیم کنیم و در نهایت یک فایل تبلیغاتی برایشان بسازیم. میتونم به جرات بهتون بگم که این دوره کامل و جامع ترین دوره آموزشی رایگان اتوکد هست که شما در انتهای این دوره آموزشی و تماشای تمام بیست جلسه آموزشی قادر به ترسیم پلان هستید. در ضمن شما می توانید بعد از به اتمام رساندن دوره رایگان ما وارد دسته بندی آموزش اتوکد شده و یکسری مطالب سطح بالاتر را نیز از آن طریق دنبال کنید و هر سوالی که در این مسیر برایتان پیش آمد می توانید در گروه رفع اشکال ما مطرح کرده تا در کمترین زمین ، کامل ترین پاسخ را دریافت کنید. دانش مورد نیاز برای انجام همه این کارها تنها زمانی به دست میآید که شما در برنامه نرم افزاری آموزش ببینید. آموزش اتوکد تنها مختص توضیح یک ابزار بصورت پیش فرض نیست و شامل کلیه زیرمجموعه های آن در بخش خط فرمان می باشد چرا که اکثر قابلیت های ابزارها در این بخش نهفته است و به نوعی مهجور مانده اند .

اگرچه این نرم افزار کاربرپسند است اما نیاز به آموزش دارد تا متخصصان آن بتوانند به نحو احسن از آن در کار خود استفاده کنند. اگر با این نرم افزار آشنایی داری ، تا به حال به خط فرمان اتوکد توجه کرده ای ؟ در بدو ورود به دانشگاه ، یکی از اساتیدمان جلسه ای برای هم ورودی هایمان گذاشت و در آن به یک نکته بسیار مهم اشاره کرد، آن هم این که در گذشته ای نه چندان دور نسبت تعداد مهندسین به پروژه ها بسیار کم تر از حال حاضر بود بنابر این در حال حاضر رقابت حرف اول را می زند. نقشههای نمونه AutoCAD، نقش مهمی در مرحله اول فرآیند طراحی دارند زیرا هر یک از این فرآیندها میلیونها دلار هزینه خواهند داشت. سیستمی که او از آن استفاده میکرد دارای پردازنده 64بیتی با حافظهی در دسترس 64K داشت بود که 48K از آن توسط سیستم عامل اشغال میشد حاصل اولین نمونه از برنامه اتوکد بود ، یک مفسر در محیط دو بعدی. برای اینکه برنامه با سرعت پردازش کار کند، به یک کامپیوتر قدرتمند با رم وهارد دیسک بالا نیاز است. این مسئله را هنگام رسم سهبعدی به یاد داشته باشید: طراحی در اتوکد تنها در صفحهی XY ممکن است.

اگر یک ویو را انتخاب کنید، میتوانید آن را با مربع آبی حرکت دهید و اندازهاش را با مثلث آبی تغییر دهید. No را انتخاب کنید تا شئ منبع حذف شود. Insertion Scale را به Millimeters تغییر دهید. اگر دانشجوی عمران و یا سایر رشته های مهندسی باشید احتمالا در همان ترم های ابتدایی باید به نرم افزار اتوکد مسلط باشید. ضمنا شما در صورتی که به صورت کاربردی بتوانید نحوه نصب و کارکردن با نرم افزار اتوکد را یاد بگیرید، مطمئن باشید که چندان تفاوتی ندارد که با کدام ورژن این نرم افزار کار کنید. کاربران میتوانند صفحات سکشن را تغییر دهند، انتخاب کنند یا حرکت دهند تا جزئیات داخلی اشیاء سه بعدی را بررسی کنند. حالا چندضلعی را بچرخانید و با فلش زیرِ قابلیت Fillet، Chamfer را انتخاب کنید. میتوانید تمام ابزارهای رسم را در تولبار بالایی ببینید. دوباره کره و استوانه را رسم کنید یا آنقدر Undo کنید که به نقطهی پیش از Merge کردنشان برگردید. برای تغییر شعاع، مقدار آن را دوباره انتخاب یا وارد کنید. Loop را مجدد تایپ و یکی از اضلاع پایینی چندضلعی را انتخاب کنید. حالا اول یکی از نقاط پایانی خط و سپس دیگری را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید