آموزش اتوکد + 🔗 دانلود رایگان ۱۶۰ فیلم آموزش اتوکد Autocad 2022 🏆

اگر شما بخواهید نقشه های سه بعدی ترسیم کنید یک محور دیگر به آن به نام Z اضافه می شود. اگر تازه وارد بازی AutoCAD 3D شده اید و تاکنون در 2D کار کرده اید، قبل از شروع یک مدل سه بعدی جدید در اتوکد، باید چند کار را انجام دهید: شما باید فضای کاری را تغییر دهید و بعد از آن باید با استفاده از یک الگوی سه بعدی یک فایل جدید را باز کنید. شما می توانید این تمام این فایل های PDF که حجم زیادی ندارند را دانلود نمایید. از این رو بر آن شدیم تا در این بخش، بهترین جزوه ها و کتاب های آموزش اتوکد در قالب PDF که در وب سایت ها موجود هستند را جمع آوری و بصورت یک جا به کاربران ارائه کنیم. بدون شک با امتیازها و جنبه های مثبت نرم افزار اتوکد تا حدود زیادی آشنا دارید. در این دوره مخاطب با الزامات فراگیری این نرم افزار و نیز بصورت کلی با محیط کاربری آن و ابزار های مختلف موجود در این محیط آشنا می شود.

مهندس اسعد اهوازی با ۱۷ سال سابقه تدریس نرم افزار اتوکد در موسسات و ارگان های مختلف یکی از شناخته شده ترین اساتید اتوکد در زمینه مهندسی عمران و معماری میباشد. انتقال بی ایراد داده ها بین سایر نرم افزار های طراحی و مدلسازی و نرم افزار اتوکد از دیگر مزیت های شاخص آن به شمار می رود که باعث شده اتوکد نرم افزاری بی رغیب در حوزه خود محسوب شود. برای ترسیم پلان ساختمان بالا، فقط از ۷ دستور اتوکد استفاده میکنیم. شاون در آموزش اتوکد – Autocad همچنین مباحثی چون مدیریت واحدها و گزینهها، ترسیم و اصلاح اشیاء، کار با تکنیکهای ابعاد و استفاده از ویژگیها، جداول و منابع خارجی را پوشش خواهد داد. چرا که از تمام زوایا و جهات، طرح نهایی قابل مشاهده و در صورت وجود هرگونه ایراد قابل اصلاح بود. روش های ویرایش، اصلاح و پاکسازی پروژتون رو یاد بگیرین. از طرف دیگر با اینکه کتابها به اصولیترین روش ممکن نوشته میشوند اما باید بدانید که مطالعه کتاب برای یادگیری اتوکد روشی بسیار گیجکننده و احتمالا خستهکننده خواهد بود. در ضمن ذکر این نکته را برای شما ضروری میدانیم که جزوه ها یا پکیج های قدیمی رو سعی کنید زیاد استفاده نکنید چون متد ها و روش های مدل سازی آنها بسیار متفاوت است.

خط فرمان: خط فرمان یا Command line به شما کمک میکند تا ابزار مورد نظرتان را تنها با تایپ چند حرف پیدا کنید. در این بخش، برای همراهان همیشگی وب سایت خط معمار، فیلم آموزش اتوکد (autocad) را آماده نموده ایم. پیش تر وب سایت خط معمار، فیلم های آموزش نرم افزار اتوکد را قرار دادیم که با استقبال خوبی از سوی کاربران روبرو شد. در داخل محصول، علاوه بر لینک های فیلم آموزش اتوکد ، تعدادی فایل کمکی نیز وجود دارند. در فیلم زیر میتوانید نحوه ترسیم پلان ساختمان با ۷ دستور اتوکد را مشاهده کنید. در دوره جامع آموزش صفر تا صد اتوکد در معماری، تمام مواردی که برای تسلط کامل به ترسیم نقشههای فاز یک و دو معماری و سازه نیاز دارید، بهصورت کامل به شما آموزش داده میشود.اما در این آموزش، قصد دارم به شما یاد دهم که چطور فقط با ۷ دستور اتوکد، یک پلان معماری را ترسیم کنید. این قابلیت به شما این امکان را میدهد که شکل هایی که به تعداد زیاد در نقشه کپی شده را بلاک کرده و با ویرایش بر روی یکی از شکل ها تمامی شکل های مشابه ویرایش شده و از تکرار یک عمل جلوگیری میکند.

دانشجویان رشته های مهندسی: تمامی دانشجویانی که به نحوی بارسم نقشه سروکار دارند ضروری است این نرم افزار را یاد بگیرند . آموزش اتوکد دوبعدی (AutoCAD 2D) به عنوان دقیق ترین و رایج ترین نرم افزار در زمینه ترسیم فنی و انجام پروژه های مهندسی سالهاست که جایگاه ویژه ای را میان کاربران رشته های مختلف مهندسی دارا می باشد. در طول آموزش گام به گام باهم با استفاده از یادگیری مبانی و دستورات نرم افزار AutoCAD که در حال حاضر پرکاربردترین نرم افزار مهندسی عمران است، بندهای آیین نامه های مقررات ملی ساختمان، ضوابط نظام مهندسی و شهرداری و نکات اجرایی سازه ای و معماری، بطور پروژه محور نقشه های اجرایی این سازه ها رو ترسیم می کنیم. دقت بالا در ترسیمات به کمک این نرم افزار و نیز سهولت کار در فضای کاربری طراحی شده برای اتوکد دوبعدی به محبوبیت آن افزوده است. آموزش اتوکد دوبعدی به دلیل پایه ای بودن ترسیمات فنی در دوبعد یک ضروریت برای یادگیری این نرم افزار است. مهندسین محاسب و طراح، پلان، محل ستون گذاری و تمام دیتیل های سازه ای و غیر سازه ای را که طراحی شده با کمک نرم افزار اتوکد ارائه می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید