آموزش اتوکد 2022 بهترین دوره و پکیج کامل

بعلاوه کارهای انجام شده روی اتوکد می توانند به راحتی به هر نرم افزار دیگری صادر کنند. در این سال ها مهندسان تازه کار یا بعضا کهنه کار زیادی رو دیدم و می بینم که به علت اینکه تسلطی در نقشه کشی سازه نداشتن، بخش نهایی و حیاتی کار طراحی سازه که همون ترسیم نقشه های اجرایی هست رو میدن به همکار دیگه ای تا براشون انجام بده و مجبور بودن بخشی از دریافتی بابت پروژه که میتونست کامل برای خودشون باشه رو به همکار نقشه کش بدن و این یعنی یک ضرر مالی بخاطر ضعف در نقشه کشی! و اینجا اون طراح سازه هم ضرر مالی کرده و هم اعتبار خودش رو زیر سوال برده بود. چون طبیعی هست چیزی که رسم می تونیم بکنیم و با ضوابط اون آشنا هستیم می دونیم چی هست و قابل درک برامون میشه. آموزش از جایی آغاز می شود که شما یک فایل ایتبس و سیف دارید که طراحی سازه توی اون انجام شده و قرار هست باهم نقشه های اجرایی این سازه رو بر اساس فایل هایی که در دست داریم توی نرم افزار اتوکد بکشیم.

جالب اینجاست که خروجی کار طراحی سازه فایل ETABS یا SAFE نیست، بلکه فایل اتوکد نقشه های اجرایی هست و بارها شده کارفرماهایی برای مشاوره پیش من اومدن که از کار طراح سازه شون ناراضی بودن و دیگه حاضر نبودن ادامه پروژه یا پروژه های بعدی رو بهش بسپرن و وقتی می پرسیدم چرا، ایرادات زیاد توی نقشه های اجرایی چه از بعد اجرایی بودن و چه از لحاظ بی توجهی به برخی نکات بهینه سازی در نقشه های اجرایی، علت این اشکال بود. گروه ­های مشارکتی← پس از تهیه دوره آموزشی، توسط پشتیبان دارک وارد گروه میشین و همراه با اساتید دوره، پشتیبان ­ها و سایر هنرجویان به انجام تمرینات و حل مشکلات خود می ­پردازید. بهتر است قبل از تهیه دوره آموزشی اتوکد با سرفصل های دقیق آن آشنا شوید. اتوکد به کاربر کمک میکند تا زیرساخت بهتری را توسعه دهد و آن را اصلاح و طراحی کند. نرم افزار اتوکد یکی از اولین نرم افزار های طراحی به کمک کامپیوتر بود که میتوانست بر روی کامپیوترهای شخصی کاربران اجرا شود.

کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط های دو و سه بعدی را دارند. نرم افزار قدرتمند اتوکد ، امکان استفاده از محیط های دو بعدی و سه بعدی را برای کاربران خود فراهم می کند. فراگیر و استاد میتوانند به صلاح دید خود تعداد جلسات تدریس خصوصی را افزایش یا کاهش دهند. نرم افزار اتوکد با توجه به قابلیتهای بالا و امکانات فراوانی که در اختیار کاربر قرار می دهد به عنوان نرم افزار استاندارد در غالب رشته های مهندسی نظیر معماری، عمران، مکانیک، نقشه برداری، معدن و . در طول سال هایی که به عنوان طراح سازه و مشاور در حوزه ساخت و ساز فعالیت داشته و دارم، بارها اتفاقاتی افتاد که اهمیت نقشه کشی سازه رو به من نشان داد. توی این دوره آموزشی من عمدا پروژه های اجرایی رو برای آموزش نقشه کشی انتخاب کردم که بیشترین پیچیدگی ها رو داشته باشند تا در پایان این دوره بتونی حالت های مختلف سازه ها رو خودت ترسیم کنی.

در طول آموزش گام به گام باهم با استفاده از یادگیری مبانی و دستورات نرم افزار AutoCAD که در حال حاضر پرکاربردترین نرم افزار مهندسی عمران است، بندهای آیین نامه های مقررات ملی ساختمان، ضوابط نظام مهندسی و شهرداری و نکات اجرایی سازه ای و معماری، بطور پروژه محور نقشه های اجرایی این سازه ها رو ترسیم می کنیم. تعداد کمتر فراگیران در جلسات تدریس خصوصی و نیمه خصوصی اتوکد باعث میشود، آموزش با کیفیت بهتری انجام شود که یادگیری اتوکد نیز به تبع آن بهتر صورت میگیرد. در هر مرحله عناوینی در قالب سرفصل ارائه می شوند که مختصات آن مرحله را نشان می دهند. شما با داشتن نرم افزار اتوکد ، میتوانید میز و وسایل نقشه کشی مهندسی را به کلی کنار بگذارید و تمام کارهای نقشه کشی و مهندسی خود را درون کامپیوتر شخصی خود به راحت ترین شکل ممکن انجام دهید. برای این کار لازم است تا بر نقشه کشی سازه و مبانی آن به طور کامل مسلط باشیم. آموزش اتوکد الکتریکال میتواند برای علاقمندان به کار با مدارهای فرمان و قدرت نیز کاربرد داشته باشد. فرصت استفاده از یک برنامه اتوکد میتواند در آینده به سود شما باشد. در نسخه های بعدی نرم افزار اتوکد که در سال 2007 عرضه شد، امکان استفاده از ابزار ها و قابلیت های سه بعدی پیشرفت چشمگیری داشت و امکان پیمایش Objectها در نمای سه بعدی و همچنین رندرینگ پیشرفته نیز به این نرم افزار قدرتمند اضافه گردید.

دیدگاهتان را بنویسید