آموزش اتوکد 2022 بهترین دوره و پکیج کامل

با استفاده از این فرمان می توانیم چندضلعی های منتظم (محیطی و محاطی) را ترسیم کنیم، چندضلعی منتظم به چندضلعی گفته می شود که علاوه بر مساوی بودن تمام زاویه های داخلی آن، اندازه ضلع های آنها هم با همدیگر مساوی هستند. با فعال بودن این دستور طول، زاویه و مختصات قرار گرفتن مکان نمای ماوس در صفحه ترسیم برای ما مشخص می شود. با این دستور می توانیم چندضلعی هایی را از ۳ تا ۱۰۲۴ ضلع ترسیم کنیم. با این فرمان می توانیم خطوطی که با فرمان line را که قبلاً ترسیم کردیم و بهم پیوسته هم نیستند را بهم پیوسته کنیم. برای ایجاد پخ در گوشه های دو موضوعی که قبلاً آنها را ترسیم کرده ایم یا برای ایجاد پخ در یک چهارضلعی، می توانیم از این فرمان استفاده کنیم. فرض کنید ما یک خط را قبلاً ترسیم کردیم و میخواهیم یک خط جدید را دقیقاً از انتهای خط قبلی ترسیم کنیم، خب هر چقدر که با غلتک وسط ماوس بزرگ نمایی را انجام بدهیم تا دقیقاً نقطه انتهایی را منطبق بر نقطه ابتدایی خط جدیدی که میخواهیم ترسیم کنیم، قرار بگیرد باز هم خطا خواهیم داشت، یا مثلاً فرض کنید یک دایره را ترسیم کردیم، چطوری می توانیم دقیقاً در وسط این دایره یک موضوع دیگری را ترسیم کنیم یا خیلی موارد دیگر.

پس باید یه سری فرمان های دیگر به نام فرمان های کمک ترسیمی را بلد باشیم تا بتوانیم ترسیمات را با کمک آنها انجام بدهیم. زمانی که چندین خط را با این دستور ترسیم می کنیم، اگر روی یکی از آنها کلیک کنیم فقط آن خطی که روی آن کلیک کردیم، انتخاب می شود، پس خطوطی که با فرمان line ترسیم می کنیم، خطوط بهم پیوسته ای نیستند. حالا کره را به عنوان شئای که باید کم شود، انتخاب و تأیید کنید. این نرم افزار سال هاست به عنوان نرم افزار شماره یک دنیا در طراحی های مهندسی و معماری مورد استفاده قرار می گیرد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. مدرک کلاس اتوکد دوبعدی AUTOCAD مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد.

آموزش اتوکد دوبعدی AUTOCAD (دوره اتوکد AUTOCAD): نرم افزار AUTOCAD محصول شرکت AUTODESK عمومی ترین و پر کاربردترین نرم افزار در زمینه ترسیم و طراحی به کمک کامپیوتر است. اتوکد (AutoCAD) نرمافزاری برای ترسیم و طراحی نقشههای دقیق و حرفه ای مهندسی و صنعتیه. اگر بخواهیم خطوط کاملاً افقی و یا عمودی را ترسیم کنیم، باید از این فرمان کمک بگیریم و فعالش کنیم. هیچ تفاوتی بین هر کدوم از این روش ها وجود ندارد، یعنی شما با هر کدام از این ۶ روش می توانید یک دایره را نهایتاً ترسیم کنید. زمانی که نرم افزار اتوکد را باز می کنید، شبکه شطرنجی وجود دارد که اصطلاحاً به این شبکه شطرنجی، Grid می گویند. هست و هیچ فرقی بین این روش ها وجود ندارد و در آخر یک کمان برای ما ترسیم می شود. ویدیو زیر که بخشی از دوره آموزش حرفه ای اتوکد هست رو ببنید تا با هاشور زدن آشنا بشید. در ادامه همین مقاله میخواهم شما را با هر کدوم از این فرمان ها آشنا کنم. زمانی که با دستور point در صفحه ترسیم اتوکد، نقطه ترسیم می کنیم، این نقاط خیلی کوچیک هستن و تقریباً هم دیده نمیشن، برای اینکه بتوانیم شکل و اندازه این نقاط را تغییر بدهیم باید از این فرمان استفاده کنیم.

یک زمانی پیش می آید که ما اشتباهی یک موضوع یا یک سری از ترسیمات را به صورت ناخواسته حذف کرده ایم و بعد از حذف آن موضوعات یک سری از ترسیمات جدیدی را کشیده ایم، حالا این وسط یادمان می آید که آن موضوع مدنظرمان را به صورت ناخواسته حذف کرده ایم، حالا راه حل چیه؟ به دلیل اینکه تنظیمات پیش فرض این فرمان در حالت قطبی نسبی هست، پس زمانی که این فرمان فعال باشد، نمی توانیم ترسیمات را با روش مطلق انجام بدهیم. اگر هنوز نمیدانید در چه زمینهای فعالیت خود را شروع کنید، طراحی سهبعدی را امتحان کنید. مخاطبان دورههای آموزش اتوکد مکتب وی چه کسانی هستند؟ آشنایی با این نرم افزار برای کسانی که به قصد فعالیت در زمینه مهندسی را دارند الزامی است. در ابتدای این مقاله یک ویدیو از دوره آموزش اتوکد برایتان قرار دادم که داخل آن کامل روش های معرفی نقاط به اتوکد را توضیح داده ام، اگر آن را ندیده اید برگردید و آن را ببینید تا کامل با این روش ها آشنا بشید. هدف این دوره آشنا کردن دانشجویان با اصول و مقدمات ترسیم به کمک نرم افزار است. در فصل سوم صفرتاصد پروژه مجتمع مسکونی را به شما آموزش میدهیم و شما با مباحث ستون گذاری، ترسیم پلانهای زیرزمین و پارکینگ، ترسیم پلانها از همکف تا چهارمین طبقه، ترسیم نماهای شمالی و جنوبی ساختمان و همچنین ترسیم برش طولی از آنها آشنا میشوید و قادر خواهید بود نقشه کامل یک ساختمان را جزء به جزء و در دقیقترین حالت ممکن ترسیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید