آموزش اتوکد AutoCAD از مقدماتی تا حرفه ای

شما با شرکت در کلاس های آموزش Autocad علاوه بر اینکه برای استخدام شدن راه آسان تری را طی می کنید بلکه در پایان دوره آموزشی اتوکد مدرک بین المللی اتوکد را نیز دریافت می کنید که بسیار معتبر بوده و به آینده شغلی شما بیشتر کمک خواهد کرد. شما با شرکت در دوره های اتوکد آموزشگاه آریا تهران می توانید علاوه بر یادگیری کامل این نرم افزار، مدرک معتبر بین المللی دریافت کنید. اتوکد محبوب ترین و پرکاربردترین نرم افزار طراحی و نقشه کشی معماری است که به رغم پیشرفت های زیادی که داشته اما هنوز کسانی هستند که قادر به استفاده کامل و صحیح از این نرم افزار نیستند و یا مشکلات عمده ای دارند. دانشجویانی که رشته های مهندسی و صنعتی را دنبال می کنند و دوست دارند که سریع تر جذب بازار کار در این زمینه شوند می توانند با شرکت در کلاس آموزش اتوکد این هدف را محقق سازند. که همراه داشتن این مدرک ، نه تنها در داخل ایران ، بلکه در خارج از کشور نیز امتیاز و اعتبار بالایی محسوب می گردد.

لازم به ذکر است که کاربرد این نرم افزار معطوف به رشته های معماری یا عمران نمی باشد، بلکه در رشته های مهندسی مکانیک، طراحی صنعتی، صنایع، برق و … آموزش کامل دستورات نقشه کشی دو بعدی اتوکد و همچنین تعدادی از دستورات مدلسازی سه بعدی یکی از قابلیت های این مجموعه می باشد. اتوکد با توجه به قابلیت های بالا و امکانات فراوانی که در اختیار کاربر قرار می دهد به عنوان نرم افزار استاندارد در غالب رشته های مهندسی و حتی نجوم جهت انجام ترسیمات بکار برده می شود. اگر به مراحل طراحی مهندسی نگاهی بیندازیم خواهیم دید که فرایند طراحی با تجسم و به منظور مشاهده راه حل های ممکن برای حل آن شروع می شود. برای شروع آموزش رایگان اتوکد روی لینک زیر کلیک کنید. البته احتمال دارد بعضی از آموزشگاهها برای اینکه خیالشان راحت باشد، قبل از شروع آموزش اتوکد از شما مدرک ICDL 2016 Level1 را بخواهند. البته کاربرد اتوکد در عمران و رشتههای مهندسی خلاصه نمیشود و تمامی رشتههای مهندسی را شامل میشود. طراحی تسهیلات و تجهیزات راه؛ نحوه ترسیم و جانمایی شامل روشناییها، نیوجرسیها و گاردریلها، تسهیلات عابرین پیاده، علائم افقی و عمودی (پلان خطکشی و تابلوگذاری مسیر) و …

آخرین نسخه منتشر شده از نرم افزار، نسخهی مربوط به سال ۲۰۲1 هست.AUTOCAD راه رو برای تمام صنایع از قبیل معماری ـ مکانیک ـ برق ـ تجهیزات پزشکی و… امروزه با حضور نرم افزار های CAD که مخفف عبارت Computer Aided Design می باشد، استفاده از تجهیزات نقشه کشی نظیر خط کش تی، نقاله، پرگار، پیستوله و . همانطور که گفته شد، امروزه مجموعه زیادی فیلمهای آموزشی نرم افزار اتوکد با زبان فارسی در اختیار متقاضیان قرار گرفته. آموزشگاه های زیادی در تهران کار آموزش اتوکد را انجام می دهند. اگر به صورت کامل به نرم افزار اتوکد مسلط نباشید، فرصت های شغلی خیلی زیادی را از دست می دهید، فرقی نمی کند در رشته های عمران، معماری، نقشه برداری، مکانیک و یا رشته های دیگر هستید، در هر صورت باید آموزش اتوکد را ببینید و به آن مسلط شوید. منسوخ شده و دیگر کاربردی ندارد اما با کمی دقت و تـأمل روشن می شود که رایانه و نرم افزار های طراحی ابزار هایی برای ایجاد و افزایش سهولت و دقت در رسم نقشه ها و کاهش هزینه ابزار ترسیم و اصلاح پذیری ساده تر هستند. AutoCAD یکی از نرمافزارهای مهم و کاربردی در زمینه طراحی است.

با ارایه چند مثال با تکنیک های کاربردی مهم در ترسیمات ساختمانی آشنا می شوید و می توانید با سرعت بالایی انجام این ترسیمات را انجام دهید. در طی سالیان اخیر با دور شدن طراحی از فضای ترسیم های دستی و پیشرفت روز به روز نرم افزارهای کامپیوتری ، نرم افزار اتوکد به تمامی مهندسین معماری و عمران این امکان را داد تا با کمترین امکانات و در کمترین زمان ، به انجام طراحی و مدلسازی پرداخته و به سهولت بتوانند طرح های انتزاعی خود را ارائه نمایند. با پیشرفت علم و تولید نرم افزار های متعدد در زمینه طراحی و گرافیک، این ذهنیت ممکن است بوجود آید که نقشه کشی سنتی به صورت دستی و با وسایل اولیه همچون مداد و خط کش و پرگار و . سپس یک طرح دستی به منظور ثبت ایده اولیه ایجاد می گردد. تجسم، طراحی اولیه به صورت دستی، مدل سازی و ثبت جزئیات طرح موضوعاتی هستند که مهندسین و تکنسین ها برای ایجاد ارتباط با دیگران جهت معرفی محصولات جدید طراحی شده خود استفاده می کنند. در نهایت ، نقشه یا مدل سه بعدی با تمام جزئیات برای ثبت اطلاعات دقیق مورد نیاز جهت ساخت تهیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید