آموزش اتوکد AutoCAD از مقدماتی تا حرفه ای

برای همین طراحان و برنامه نویسان نرم افزار اتوکد، خط فرمان (command line) را طراحی کردند. عبارت CAD که درون نام نرم افزار اتوکد قرار گرفته است به عنوان اختصار کلمه Computer Aided Drafting و به معنای ترسیم فنی به کمک کامپیوتر می باشد. نکته انکار ناپذیر در خصوص کسب و کارهای حوزه صنعت و موضوعات فنی، در رابطه با نقش گسترده و اساسی تکنولوژی ها نوین و ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری در جهت ارتقای سطح خدماتی رشته های گوناگون فنی و صنعتی است. این در صورتی بود که در خیلی از موارد کار طراح سازه در ایتبس و سیف کاملا استاندارد و خوب بود اما چون خروجی کار که همان نقشه های اجرایی هستند، دارای ضعف های زیادی بود، ضعف نقشه ها اون موارد خوب رو از بین می برد! سیستمی که او از آن استفاده میکرد دارای پردازنده 64بیتی با حافظهی در دسترس 64K داشت بود که 48K از آن توسط سیستم عامل اشغال میشد حاصل اولین نمونه از برنامه اتوکد بود ، یک مفسر در محیط دو بعدی.

پس از مشاهده و تمرین های این دوره شما قادر خواهید بود از دستورات اتوکد برای ترسیم، ابعاد یک نقشه، اعمال محدودیت ها، درج متون و بلوک ها، ایجاد اشیاء سه بعدی، تولید نمای پیش نویس مدل، چاپ سه بعدی مدل و برنامه های پیشرفته استفاده کنید. در این صفحه شطرنجی می توانید نقشه خود را ترسیم کنید که به صورت پیش فرض اندازه های خانه های کوچک 0.5 میلی متر است. روش نسبتی: در این ترسیم، مختصات هر نقطه نسبت به نقطه قبل تعیین می شود، برای استفاده می توانید قبل از مختصات علامت @ را به کار ببرید. برای یادگیری مرحله به مرحله آن میتوانید به آموزش جلسه های مختلف سایت طراح شید مراجعه کنید و از مقالات اون استفاده کنید. توی این دوره آموزشی من عمدا پروژه های اجرایی رو برای آموزش نقشه کشی انتخاب کردم که بیشترین پیچیدگی ها رو داشته باشند تا در پایان این دوره بتونی حالت های مختلف سازه ها رو خودت ترسیم کنی. این ابزار ناحیه ای است که می توان از طریق آن به ابزار های مختلف طبق منو های بالا دسترسی داشت. هدف این است که مخاطب و کاربر را به یک حرفه ای تبدیل کند. تفاوت و ویژگی بارز روش آموزش کلاس جهانی با روش اول ، این است که شما در روش سطح جهانی هیچ دستوری را به طور ناقص نمی آموزید و در قالب یک آموزش صفر تا صد ، هر دستوری را در جایگاه خود خواهید آموخت.

تا بتوانید پس از پایان دوره آموزش اتوکد خود نمونه کارهایی قوی در این زمینه داشته باشید. پس از شروع یک پروژه، وارد پنجره ی اصلی اتوکد می شوید. شما طبق سیستم عامل خود باید نسخه 64بیت یا 32 بیت را داشته باشید و سپس اینترنت خود را قطع کنید و سپس شروع کنید. در ضمن ذکر این نکته را برای شما ضروری میدانیم که جزوه ها یا پکیج های قدیمی رو سعی کنید زیاد استفاده نکنید چون متد ها و روش های مدل سازی آنها بسیار متفاوت است. امروزه اتوکد در سرتاسر جهان بیش از 200 میلیون کاربر دارد و تصور این که یک مهندس عمران یا معمارِ حرفهای، بر نرمافزار اتوکد مسلط نباشد، تقریباً غیر ممکن است. رابط کاربری اتوکد در ورژن های به روز و جدید تغییرات زیادی به خود دیده است و اکنون نسبت به قبل آسان تر است. اولین نسخه آن در سال ۱۹۸۲ عرضه شده و هر روز امکانات و تسهیلات بیشتری در اختیار افرادی که با نقشه کشی و مدل سازی سر و کار دارند قرار می دهد. بنابراین هیچ شکی نیست که در هر صورت هر روز پروژه ها بیشتر می شود و همه به دنبال خانه هستند. به علت در خواست هنرجویان و کاربران سایت آموزشگاه آریا تهران اقدام به ارائه فایل دانلودی بسیاری از بلاک ها و آبجکت های آماده اتوکد را برای شما نموده است که هر هفته۹ آپدیت شده و طرح های آماده بیشتری به آن اضافه می شود.

در پایان این دوره آموزش AutoCAD تمریناتی را ارائه خواهیم کرد که شما را برای استفاده از اتوکد در هر صنعتی از جمله معماری، مهندسی، ساخت و ساز، تولید و طراحی محصول آماده می کنند. آموزش اتوکد این مزیت را دارد که به شما در تبدیل شدن به یک متخصص تمام عیار کمک میکند تا بتوانید زبان ارتباطی این رشته را درک کنید. شاید یک نقشه کار فقط با این دو ناحیه کار کند و بتواند یک نقشه را به اتمام برساند زیرا اصلی ترین بخش های اتوکد هستند. این مختصات متداول ترین نوع اعلام مختصات است که در ترسیم کاربرد دارید. این ناحیه یک بخش کمکی برای ترسیم است. نقطه ابتدایی برای هر ترسیم مطلق است زیرا نقطه ی قبلی وجود ندارد که نسبت به آن ترسیم صورت بگیرد. این علامت نماینده ی دستگاه مختصات است و نشان می دهد که جهت طول و عرض هنگام ترسیم چگونه است.

دیدگاهتان را بنویسید