آموزش اتوکد (AutoCAD)2بعدی (مقدماتی)

یادگیری وارد کردن دستورات در اتوکد ؟ مهندسین دفترفنی در طول اجرای پروژه جزئیات ترسیمی صورت جلسات و ازبیلت نقشه ها را در اتوکد می کشند. همچنین آشنایی با دستورات مختلف و کاربردی ترسیمی و ویرایشی نرم افزار از دیگر اهداف دوره آموزش اتوکد دوبعدی به شمار می رود. اتوکد دارای نسخه ها مختلف و در سیستم عامل های مختلف است. سیستمی که او از آن استفاده میکرد دارای پردازنده 64بیتی با حافظهی در دسترس 64K داشت بود که 48K از آن توسط سیستم عامل اشغال میشد حاصل اولین نمونه از برنامه اتوکد بود ، یک مفسر در محیط دو بعدی. اگر میخواهید واحدها (Units) را به سیستمی تغییر دهید که به آن عادت دارید، روی A بزرگِ قرمز رنگ در بالای گوشهی سمتِ چپ کلیک کنید. دقت بالا در ترسیمات به کمک این نرم افزار و نیز سهولت کار در فضای کاربری طراحی شده برای اتوکد دوبعدی به محبوبیت آن افزوده است. ضمن اینکه وجود المان های از پیش طراحی شده در نرم افزار اتوکد سرعت و کیفیت خروجی ها را بالا برده و جزئیات با دقت بیشتری مشخص هستند. در پکیج نرم افزار اتوکد شما به صورت جامع از صفر تا صد آموزش می بینین. تمامی خواستههای شما از اتوکد در این بسته آموزشی پاسخ داده میشود و شما به هیچ منبع دیگری نیاز ندارید زیرا همراه این بسته آموزشی، کتاب آموزش اتوکد هم برای شما ارسال میگردد که نویسنده این کتاب هم مدرس همین دوره است.

حتی اگر هیچ آشنایی با این نرم افزار قدرتمند ندارید، اصلا نگران نباشید. هر ساله شرکت اتودسک ویژگی هایی جذاب و کاربردی به این نرم افزار اضافه می کند که نتیجه کار نرم افزاری به روزی است که همواره کار با آن آسان تر می شود. وقتی اسم بسته رو میبریم یعنی هر آنچه که شما برای آموزش اتوکد نیاز دارید را ما برای شما فراهم میکنیم تا به یک اتوکدکار حرفهایی تبدیل شوید! برای ترسیم پلان ساختمان بالا، فقط از ۷ دستور اتوکد استفاده میکنیم. در فیلم زیر میتوانید نحوه ترسیم پلان ساختمان با ۷ دستور اتوکد را مشاهده کنید. در این ویدئوی آموزشی یاد میگیریم، چطور یک پلان ساختمان را فقط با استفاده از ۷ دستور اتوکد ترسیم کنیم.همانطور که میدانید نرمافزار اتوکد یک نرمافزار کامل و جامع هست که از آن برای ترسیم انواع مختلف نقشهها، از نقشه های معماری و سازه گرفته تا نقشههای شهرسازی، سیویل، سدسازی، راهسازی و حتی صنایعی مثل کشتیسازی، طراحی خودرو و… آموزش اتوکد دوبعدی (AutoCAD 2D) به عنوان دقیق ترین و رایج ترین نرم افزار در زمینه ترسیم فنی و انجام پروژه های مهندسی سالهاست که جایگاه ویژه ای را میان کاربران رشته های مختلف مهندسی دارا می باشد.

در این دوره مخاطب با الزامات فراگیری این نرم افزار و نیز بصورت کلی با محیط کاربری آن و ابزار های مختلف موجود در این محیط آشنا می شود. گزینه های آموزش: از آنجا که اتوکد بسیار محبوب است، موسسات آموزشی وجود دارند که نرم افزار را از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته آموزش می دهند. افزایش نمایی قدرت پردازنده – چه برای رایانه های شخصی و چه دستگاه های تلفن همراه – به AutoDesk این امکان را داده است که به طور فزاینده ای از ویژگی های پیچیده تری برخوردار باشد. این دوره به چه کسانی توصیه نمیشود؟ با توجه به اینکه مدرس و تمرینات این دوره در حوزه مهندسی عمران و معماری تعریف شده است. دانش پذیر پس از اتمام دوره به مدرس دسترسی نخواهد داشت. ، به شما کمک می­کند تا به بهترین استادان و مدرسین آموزش اتوکد به زبان ساده دسترسی داشته باشید، و از دورهای آموزشی به صورت اختصاصی با توجه به نیازهای خود بهره ببرید. سلام. برای سفارش و دانلود برنامه اندازهگذری خودکار نقشهها و سایر محصولات و دورههای آموزشی، لطفا از طریق منوی محصولات، وارد فروشگاه سایت شده و محصولات مورد نظر خودتان را تهیه کنید. شما قادر خواهید بود که در پنل کاربری خود در سایت، سوالات و ابهامات خود را بپرسید و کارشناسان و پشتیبانان مجموعه پاسخگوی شما خواهند بود، این پنل کاربری مختص شخص شما (تهیه کنندگان این محصول) ایجادشده است و میتوانید تمامی سوالات خودتان را در هر زمانی بپرسید و در کوتاهترین مدت ممکن اساتید جوابگوی شما هستند.

در این مقاله قصد داشتیم نرمافزار معروف اتوکد AutoCAD را به شما معرفی کنیم و تا جای ممکن از کاربردهایش برایتان بگوییم. ناآشنایی برخی از استادان به روش آموزش آنلاین ممکن است در روند آموزش مشکل ایجاد کند. این روند تکراری است. دستورهای پشتیبانی مثل Recover، Audit و Purge هم در این منو قرار دارد. از دیگر مباحث تحت پوشش این دوره آموزشی می توان به چگونگی کنترل ابزار های دید در اتوکد، نحوه وارد کردن یادداشت ها، جداول، آبجکت های اتوکد و لایه بندی و اندازه گذاری در نرم افزار اتوکد اشاره کرد. احتمالا تاحدودی با محیط نرمافزار اتوکد و نحوه کارکردن با این نرمافزار آشنا هستید. دوره آموزشی اتوکد با سرفصل هایی کامل و حرفه ای طراحی شده است به گونه ای که کارآموزان پس از گذراندن این دوره و مرور و تمرین مباحث آموزش داده شده، می توانند کسب و کار خود را در این زمینه به صورت مستقل شروع کنند و یا این که در شرکت های خصوصی معتبر استخدام شوند. مزایای آموزش اتوکد توسط یک مدرس خصوصی در مقایسه با استفاده از کتاب آموزش اتوکد، فیلم آموزش اتوکد و انواع جزوه آموزش اتوکد رایگان در اینترنت بدیهی است.

دیدگاهتان را بنویسید