آموزش اتوکد (AutoCAD)2بعدی (مقدماتی)

اغلب کاربران با بخش خط فرمان آشنایی کافی نداشته و این بخش را به خوبی نمی شناسند در صورتی که هر ابزار در بخش خط فرمان شامل بخش وسیعی از کاربردها است ، کار با خط فرمان آسان و ساده است و در عین حال لذت بخش ، حداقل برای من که اینگونه بوده است . اگر میخواهید نقشهی فنی مدل خود را بکشید، اتوکد ابزاری مناسب برای این کار است. در این آموزش اتوکد یاد میگیریم که چطور کار با اتوکد را شروع کنیم، طرحهای دوبعدی و سهبعدی رسم کنیم، نرمافزار را برای پرینت سهبعدی آماده کنیم و در انتها چطور یک نقشهی فنی در آن بکشیم. طراحان همچنین میتوانند روی نقشهها یا موقعیتهای آنلاین کار کنند. اتوکد به مدل سازان اجازه میدهد تا با استفاده از ابزارها و دستورات سه بعدی مختلف، مدلهای سه بعدی، وایرفریم، مشها و سطوح قدرتمندی را ایجاد کنند. بازسازی و ویرایش تصاویر دو بعدی با ویژگیهای متنی آنها نیز با اتوکد قابل دستیابی هستند. این نرم افزار یک برنامه وقت گیری میباشد وعملکردها و ویژگیهای زیادی دارد که خاص و دقیق هستند.

بعد از اینکه با رابط کاربری اتوکد و ابزار های مهم آن آشنا شدید، اکنون وقت آن فرا رسیده است که نحوه استفاده از ابزارهای طراحی را بیاموزید. اتوکد با رابط CAD و استفاده از آن سازگار است. 2- رابط ابزارهای طراحی را درک میکنید. 3- نمونه کارهی خود را تقویت میکنید. کاربردهای گسترده نرم افزار CAD و نقشههای نمونه اتوکد، اجتناب ناپذیر بودن و دوام آن را در دنیای امروزی تضمین میکنند. در واقع، شما ممکن است کارهایی داشته باشید که اتوکد با آنها مطابقت دارد. پنجره فرمان جایی است که شما دستورات اتوکد را تایپ می کنید و اعلان ها را مشاهده می کنید و پیام ها هنگامی که در ابتدا نمایش داده می شود، پنجره فرمان در پایین صفحه، بین ناحیه طراحی و نوار وضعیت. دستور پنجره در ابتدا سه خط اخیر را نمایش می دهد، اما می توانید تغییر دهید تعداد خطوط نمایش داده شده میله های پیمایش در سمت راست این پنجره به شما امکان می دهد برای دیدن درخواست های قبلی به عقب بروید. Command Window همان پنجره فرمان؟ آموزش اتوکد تنها مختص توضیح یک ابزار بصورت پیش فرض نیست و شامل کلیه زیرمجموعه های آن در بخش خط فرمان می باشد چرا که اکثر قابلیت های ابزارها در این بخش نهفته است و به نوعی مهجور مانده اند .

سپس وظایف ساختمانی مقیاس پذیر و قابل اجرا را ارائه دهد، بر امور مالی تولید نظارت کند و نتایج پروژه را پیش بینی نماید. علیرغم رقابتی که توسط CATIA، Ansys و غیره ارائه شده، هنوز سهم شیر در بازار CAD را در اختیار دارد. اتوکد قابلیت ایجاد صفحات سکشن را دارد. این صفحات به دستیابی به نماهای مقطعی از اشیاء سه بعدی کمک میکنند. مدلهای سه بعدی از سایر برنامههای CAD نیز میتوانند به اتوکد وارد شوند. اتوکد LT نسخه کمی از اتوکد است، که برجسته ترین آن توانایی دستکاری اشیا 3D سه بعدی است. در این دوره آموزش رایگان اتوکد بهت یاد می دهم که چطور با یک سری از دستورهای ساده بتوانی دشوار ترین پلان ها رو هم در اتوکد ترسیم کنی. کیفیت آموزش های ما، چه دوره های حضوری و چه دوره های آنلاین و فیلم های آموزشی، همگی از بالا ترین سطح کیفیت آموزشی، محتوا قرار دارند.

فرقی نمی کند که شما در دوره های حضوری آموزش اتوکد و یا در دوره های آنلاین و یا فیلم آموزش اتوکد آریا تهران شرکت و آن را خریداری کرده باشید. اتوکد نسخه های بسیار زیادی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم؛ این که شما از کدام نسخه آن استفاده می کنید مرتبط با نوع فعالیت شما است . اگرچه این نرم افزار کاربرپسند است اما نیاز به آموزش دارد تا متخصصان آن بتوانند به نحو احسن از آن در کار خود استفاده کنند. اتوکد یک برنامه حرفهای است که در تغییرات انعطاف پذیری زیادی دارد و دارای قابلیت بررسی خودکار مشخصات است. علاوه بر این، اتوکد همچنین دارای نسخه های موبایل برای هر دو گوشی اندروید و اپل است. فقط کافیست در هر نقطه از منطقه نقاشی خود کلیک کنید به همین راحتی شما اولین خط و یا شکل خود را در اتوکد ترسیم کردید. دانش مورد نیاز برای انجام همه این کارها تنها زمانی به دست میآید که شما در برنامه نرم افزاری آموزش ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید