آموزش اتوکد (AutoCAD)2بعدی (مقدماتی)

آموزش کامل اتوکد ارائه شده است، برای اطمینان از این دوره هر چیزی که برای ترسیم دو بعدی و سه بعدی نیاز دارید در این آموزش گفته شده است. یکی، از آنجا که اتوکد پرکاربردترین نرم افزار CAD است، استفاده از آن احتمال زیادی را برای به اشتراک گذاشتن پرونده های CAD و داده ها و اطلاعات مربوط به آن با دیگران فراهم می کند. اغلب دوره های آموزشی ساعت های دوره را زیاد می کنند و برای مثال یک آموزش را در 120 ساعت می گویند. بنابراین میتواند به عنوان یک مرجع درسی دانشگاهی در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین آموزشهای کاربردی و تخصصی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، این فایلها حتی میتوانند از اتوکد به برنامههای کاربردی دیگر، برای ایجاد پروژهها و ارائههای بهبود یافته تری صادر شوند. بعد از باز کردن و اجرای نرم افزار اتوکد 2020 پنجره ی آغازین نرم افزار باز می شود که فضای ورودی و شروع این نرم افزار را به شما نشان می دهد.

منطق اجرای این دستورات در هر دسته بسیار شبیه یکدگیر است. دو دسته از پرکاربرد ترین دستورات در نرم افزار اتوکد مجموعه دستورات ترسیمی و ویرایشی هستند. برای مثال در منوی Home می توانید ابزار های ترسیمی، ویرایشی و… در واقع ویژگی Drafting که معادل اصطلاح Technical Drawing است به کاربران امکان می دهد تا با کمک نرم افزار بتوانند به ترسیم نقشه های فنی بپردازند. نرم افزار AutoCAD ، جهت ترسیم نقشه های مهندسی و صنعتی ایجاد گردید. ArcGIS for AutoCAD با اتصال به سرویس های ArcGIS برای سرور و ArcGIS آنلاین، به شما امکان دسترسی و ایجاد داده های GIS را می دهد. بطور کلی از نرم افزار اتوکد (AutoCAD) برای رسم نقشه های مهندس و صنعتی استفاده میشود. ArcGIS for AutoCAD یک افزونه رایگان است که نحوه اشتراک گذاری و همگام سازی محتوای GIS بین اتوکد و آرک جی آی اس (ArcGIS) را ساده می کند. حالا یک سیستمِ سهبعدی دکارتی را با سه محور در وسط DrawSpace میبینید. در قسمت پایین DrawSpace، Command Bar را میبینید (در شکل بالا مشخص است). این ابزار ناحیه ای است که می توان از طریق آن به ابزار های مختلف طبق منو های بالا دسترسی داشت. در طراحی این پنجره سعی شده تا جای ممکن به میزکار یک متخصص نقشه کشی شبیه باشد و محیطی را در اختیار ترسیم کنندگان و طراحان نقشه قرار دهد که آزادانه بتواند نقشه ها و طرح های خود را در آن پیاده کرده و آن ها را به راحتی چاپ و خروجی بگیرند.

منظور این است که شما برای هر شکل و ترسیم باید یک نقطه شروع و مبدا برای آن در مختصات در نظر بگیرید. اگر شما بخواهید نقشه های سه بعدی ترسیم کنید یک محور دیگر به آن به نام Z اضافه می شود. شما می توانید با استفاده از این راه به درآمد های بسیاری برسید. قبل از شروع معرفی دروس آموزش اتوکد ، مقدمه ای راجع به نرم افزار اتوکد و شرکت سازنده ی آن ، اتودسک Autodesk می پردازیم. این دوره شامل توضیح دقیق دستورات اتوکد و کاربرد های آن ها برای حل مشکلات طراحی و ترسیم می باشد. دریافت آموزش در اتوکد به افراد این توانایی را می دهد که به صنعت های معماری، ساختمان و کامپیوتر نفوذ کنند و بتوانند یک کسب و کار عالی برای خود رقم بزنند. یک خط Spline بکشید که از مرکز شروع میشود. نرمافزار اتوکد یکی از اولین و قدرتمندترین نرمافزارهای طراحی به کمک رایانه است که در ابتدای تحصیلات دانشگاهی در رشتههای مهندسی، آموزش آن به دانشجویان و فعالان عرصههای مهندسی توصیه میشود.

یعنی شما برای تعیین یک نقطه باید طول و عرض آن را مشخص کنید. اگر بتوانید در آموزش اتوکد این ها را کامل یاد بگیرید یک نقشه را می توانید ترسیم کنید. تمامی کارهای لازم برای ترسیم نقشهها در اتوکد، گام به گام و 100 درصد عملی توضیح داده شده و در پایان این دوره این قول را به شما میدهم که میتوانید به یک متخصص اتوکد تبدیل شوید و شروع به کسب درآمد کنید. اتوکد یک نرم افزار پیش نویس دو بعدی و سه بعدی است که برای تهیه نقشها، مدل ها و سایر نقشه های مهندسی استفاده می شود. نوارهای ابزار، پالت ها و پانل های روبان فلاش و خاموش می شوند و به زودی اتوکد برای نمایش روبان تنظیم می شود، همانطور که برای فضای کاری 3D Modeling با چند صفحه اضافی تنظیم شده است. لیست کشویی Workspaces را در نوار ابزار Quick Access باز کنید، یا دکمه Workspace Switch را در نوار وضعیت کلیک کرده و سپس Modeling 3D را انتخاب کنید. فرمان Dimension را انتخاب کنید. لیست مهم ترین فرمان های ترسیمی را در زیر بررسی کرده ایم. ویژگی های جغرافیایی را درون اتوکد ویرایش کنید و از آنها برای حرکت در نقشه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید