آموزش اتوکد Pdf

نرم افزار CAD شیوه کار جهان، به ویژه در صنایع مهندسی و معماری را تغییر داده است. بر این اساس مطالب به گونهای بیان شده که طیف وسیعی از دانشجویان تمامی رشتههای مهندسی مرتبط با نرمافزار را از مبتدی تا پیشرفته پوشش میدهد. آخرین نسخه (از آوریل 2018) اتوکد 2017 است (به نام Naboo). همچنین برای راحتی کاربران محترم مهندس یار نسخه کامل نرم افزار Autocad 2019 شامل یک dvd نه گیگابایتی یا DVD 9 همراه با فیلم آموزش نصب به صورت رایگان همراه با این پکیج قرار گرفته است. در حال حاضر، تعدادی از موسسات به صورت حضوری و مجموعه هایی مثل طراح شید به صورت آنلاین و با صرف کمترین هزینه به متقاضیان کسب آموزش طراحی اتوکد، خدمات دهی می نمایند. در صورت جابجایی یا حذف دیوار، پنجره به همین ترتیب واکنش نشان می دهد. از مزایای این نرم افزار، می توان به برخورداری از نسخه های اندروید و وب اشاره نمود. معماری AutoCAD قبلاً با نام AutoCAD Architectural Desktop شناخته می شد (اغلب به اختصار ADT) اما Autodesk نام خود را برای نسخه 2008 تغییر داد. اتوکد به عنوان ابزاری برای طراحی صنعتی: به شما در کاهش هزینه های تولید کمک می کند زیرا باعث صرفه جویی در وقت و تلاش مورد نیاز برای طراحی دستی می شود.

این برنامه با کمک به صرفه جویی در ساعت ها تلاش، مهندسین کنترل را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانند زمان بیشتری را برای نوآوری صرف کنند. AutoCAD Electrical شامل تمام عملکردهای اتوکد، به علاوه مجموعه ای کامل از ابزارها برای خودکارسازی کارهای مهندسی کنترل، مانند مدارهای ساختمانی، شماره گذاری سیم ها و ایجاد قبض مواد است. علاوه بر این، اشیاء معماری هوشمند پیوندهای پویا را با اسناد و مشخصات ساخت و سازها حفظ می کنند و در نتیجه تحویل های دقیق تری از پروژه می گیرند. از استانداردهای پروژه سازگار با نقشه های سازمان یافته در یک ساختار مبتنی بر پروژه استفاده کنید. نرم افزار طراحی و تهیه نقشه اتوکد مکانیکال (AutoCAD Mechanical) دارای کتابخانه هایی از کامپوننت های مبتنی بر استانداردها و ابزارهایی برای اتوماسیون کارهای معمول CAD مکانیکی و تسریع در روند طراحی مکانیک است. بسیاری از صنایع از اتوکد برای طراحی قطعات کامپیوتر، ابزار، پل ها، ساختمان ها، برد های هوشمند و حتی مبلمان استفاده می کنند. ArcGIS for AutoCAD با اتصال به سرویس های ArcGIS برای سرور و ArcGIS آنلاین، به شما امکان دسترسی و ایجاد داده های GIS را می دهد.

AutoCAD Architecture از فرمت فایل DWG استفاده می کند اما برای دسترسی، نمایش و دستکاری داده های شیء در برنامه های مختلف با معماری اتوکد به یک فعال کننده شی نیاز دارد. نسخه اتوکد که تدریس داده می شود چیست؟ AutoCAD Architecture (به اختصار ACA) نسخه ای از محصول پرچمدار Autodesk، اتوکد است که دارای ابزار و کارکردهایی است که مخصوص کارهای معماری متناسب است. در ورژن 2007 نرم افزار اتوکد، امکان استفاده از ابزارها و قابلیتهای سه بعدی بسیار پیشرفت کرد و با امکان پیماش Object ها در نمای سه بعدی و همچنین رندرینگ پیشرفته شکل کاملتری به خود گرفت. نوارهای ابزار، پالت ها و پانل های روبان فلاش و خاموش می شوند و به زودی اتوکد برای نمایش روبان تنظیم می شود، همانطور که برای فضای کاری 3D Modeling با چند صفحه اضافی تنظیم شده است. از اتوکد در بسیاری از صنایع برای تهیه و تنظیم نقشه ها استفاده می شود. اما در ماکی سایت اینطور نیست و ساعت ها را مناسب، قیمت ارزان و کیفیت را عالی عرضه می کند.

طرح ها را می توان به قالب های مختلف ترجیحی صادر کرد. پیش نویس ها از نرم افزار طراحی به کمک رایانه (CAD) برای تهیه نقشه های کف، نقشه های ساخت و ساز پروانه ساختمان، برنامه های بازرسی ساختمان و طرح های محوطه سازی استفاده می کنند. فضایی برای مدل سازی سه بعدی ظاهر می شود که به جای اینکه مستقیم به قسمت نقشه نگاه کنید، از زاویه ای از بالا به آن نگاه می کنید. بعد از طی این دوره چی یاد می گیرید؟ از نرم افزار CAD برای تهیه پیش نویس 2D می توانید بدون استفاده از استنسیل و ابزار طراحی تکنیک برای تهیه سریع تر و با دقت بیشتر طرح ها استفاده کنید. اتوکد یک نرم افزار پیش نویس دو بعدی و سه بعدی است که برای تهیه نقشها، مدل ها و سایر نقشه های مهندسی استفاده می شود. در این دوره طراحی سه بعدی برای شما تدریس می شود.

دیدگاهتان را بنویسید