این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

آموزشهای رایگان زیادی به زبان فارسی برای آموزش نرم افزار اتوکد تهیه شده که متقاضیان میتوانند از این آموزشها به راحتی استفاده کرده و کار با نرم افزار اتوکد را یاد گیرند. صد ها هزار شرکت در سراسر دنیا از اتوکد به عنوان یک ابزار استاندارد تهیه نقشه های ساختمانی، راه سازی، معماری و همچنین صنعتی استفاده می کنند. زمانی که ما ترسیمات را انجام داده ایم، ممکن است یک سری خطوط اضافه در ترسیمات وجود داشته باشند که بخواهیم اینها را حذف کنیم، اگر از فرمان Erase برای حذف این خطوط اضافه استفاده کنیم، کل این خطوط را حذف می کنند نه فقط خطوطی که اضافه هستند. زمانی که با دستور point در صفحه ترسیم اتوکد، نقطه ترسیم می کنیم، این نقاط خیلی کوچیک هستن و تقریباً هم دیده نمیشن، برای اینکه بتوانیم شکل و اندازه این نقاط را تغییر بدهیم باید از این فرمان استفاده کنیم. برای ترسیم دایره ها از این دستور باید استفاده کنیم، به ۶ روش میتوانیم یک دایره را ترسیم کنیم. این فضا به شما این امکان را می دهد تا شکل های ترسیم شده در محیط مدل را در سایز کاغذ مشاهده، شیت بندی و پرینت گرفته و با باز کردن پنجره های متعدد به محیط مدل، آن قسمت از نقشه را که مورد نظر شما است به نمایش در بیاورید و در شیت خود بچینید.

در صورتی که تعهدی نسبت به استاد و سایر دانشجویان احساس نمیکنید. این نشان می دهد که UCS با جهان مطابقت دارد. با توجه به آنچه گفته شد نرم افزار اتوکد یکی از پرکاربردترین نرم افزار طراحی صنعتی و ترسیم نقشههای فنی در جهان است. ابتدا یک Drawing جدید بسازید و سپس فایل .dxf را در اتوکد باز کنید. فرمان Loft را اجرا و دایره و سپس چندضلعی را انتخاب کنید. 4. دستور unit و انتخاب واحد در اتوکد. همچنین در حالت فشرده حجم فایلها 3 گیگ است. همچنین طراحی و ترسیم آزاد سه بعدی و دو بعدی، کیفیت بالا در پردازش و چاپ طراحیها، بهرهمندی از پسوند اختصاصی DWG، محیط برنامه نویسی پیشرفته برای کاربردهای خاص، امکان اشتراک گذاری طرحها با حداقل حجم و حداکثر کیفیت، انتقال آسان تنظیمات بین کامپیوترهای مختلف، انعطاف پذیری بالای محیط کاربری و جلوگیری از انجام تغییرات ناخواسته از دیگر قابلیت های این نرم افزار است. از جمله مواردی هستند که از طریق فیلم آموزش اتوکد مقدماتی در اختیار شما قرار میگیرد. نرم افزار اتوکد محصول یک شرکت آمریکایی به نام اتودسک (Autodesk) است و همانطور که گفته شد امکان ترسیم نقشههای دو بعدی و سه بعدی را برای کاربران خود فراهم میکند. بنابراین یادگیری اصولی نرم افزار Autocad جزء اولین مهارتهای لازم برای یک مهندس است.

لازم است. این مشاغل در هر زمینهی کاری که فعالیت داشته باشند، ترسیم نقشه با نرم افزار اتوکد از آنها خواسته میشود. مهندسین: قطعا تمامی مهندسینی که در بازار کار فعالیت میکنند فارغ از رشته تحصیلی ضروری است این نرم افزار را به خوبی بلد باشند. ما به دنبال کسانی هستیم که حاضرند برای یادگیری و کسب مهارت وقت بگذارند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله اتوکد چیست را مطالعه کنید. بنابراین اگر اتوکد به نرم افزاری خروجی ندهد آن نرم افزار خود می تواند فایل های اتوکد را باز کرده و از اطلاعات آن استفاده کند. همچنین خصوصیت بارز دیگر این نرم افزار انعطاف پذیری بالای آن می باشد و کمپانی اتودسک هر گونه ابزاری را در اختیار کاربر قرار داده تا سرعت رسم نقشه توسط نرم افزار اتوکد افزایش یابد که تمام این ابزار ها و فنون در دوره آموزش اتوکد مفصلا توضیح داده شده است. با استفاده از نوار دستور شما میتوانید بدون اینکه روی ابزاری با موس کلیک کنید با تایپ چند حرف آن ابزار را فعال کنید و همچنین برای تنظیمات ابزار ها به جای باز شدن صفحه گرافیکی از زیر دستور ها استفاده شده و همین امر سرعت رسم یک نقشه در نرم افزار اتوکد را چندین برابر سایر نرم افزار های هم رده خود میکند.

یکی از خصوصیت های نرم افزار اتوکد که آن را از نرم افزار های هم دره خود مجزا میکند و یک سر و گردن بالاتر می بردن بهره گیری از نوار دستور یا command line می باشد. قبل از معرفی اتوکد، بیشتر برنامه های تجاری CAD روی رایانه های اصلی یا مینی رایانه اجرا می شدند که هر اپراتور CAD (کاربر) در یک ترمینال گرافیکی مجزا کار می کرد. اتوکد (AutoCAD) در سال 1982 توسط شرکت اتودسک (Autodesk) توسعه یافت. کمپانی اتودسک معمولا هر ساله بین تاریخ ۲۰ ام تا ۲۷ مارس نسخه جدید این نرم افزار را منتشر میکند و هر ساله سعی در بهبود قابلیت ها و افزودن امکانات جدید به این نرم افزار می کند. در ادامه با رسم ابر به وسیله این دستور آشنا میشویم و در اتوکد استفاده میکنیم. وسیله لایه ها پروژتون رو مدیرت کنین. در این فضا شما قادر هستید با سرعت زیاد و با در اختیار داشتن تمامی ابزار ها نقشه خود را در فضای نا محدود مختصات رسم کرده و شیت بندی کنید. این دوره آموزشی اتوکد در ماکی سایت شما را قادر به یادگیری اتوکد از مبتدی تا سطح پیشرفته می کند. در کنار همه این آموزشها، مجتمع فنی آریا تهران نیز یکی از مجموعههای آموزشی برتر ایران در آموزش نرم افزار اتوکد است.

دیدگاهتان را بنویسید