دوره آموزش اتوکد AutoCad مخصوص مهندسین عمران

پس از مشاهده و تمرین های این دوره شما قادر خواهید بود از دستورات اتوکد برای ترسیم، ابعاد یک نقشه، اعمال محدودیت ها، درج متون و بلوک ها، ایجاد اشیاء سه بعدی، تولید نمای پیش نویس مدل، چاپ سه بعدی مدل و برنامه های پیشرفته استفاده کنید. گزینه های آموزش: از آنجا که اتوکد بسیار محبوب است، موسسات آموزشی وجود دارند که نرم افزار را از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته آموزش می دهند. اغلب دوره های آموزشی ساعت های دوره را زیاد می کنند و برای مثال یک آموزش را در 120 ساعت می گویند. ممکن است لازم باشد هنگام طراحی نقشهها در اتوکد، از گزینهی Snapping استفاده کنید. طراحی های سه بعدی به دلیل اینکه بسیار شفاف به طراحان و پیمان کاران نقشه های ساختمانی را نشان می دهد با ارزش تر است. چاپگرهای سه بعدی از فرمتهای مختلف فایل استفاده میکنند که توسط همه نرم افزارهای CAD پشتیبانی نمیشوند.

اگر شما بخواهید نقشه های سه بعدی ترسیم کنید یک محور دیگر به آن به نام Z اضافه می شود. در اینجا می خواهیم نرم افزار اتوکد را به صورت متنی آموزش دهیم اگر بخواهید می توانید آموزش اتوکد به صورت PDF دانلود کنید. شما می توانید برخی از آن ها در شکل زیر مشاهده کنید. در این صفحه شطرنجی می توانید نقشه خود را ترسیم کنید که به صورت پیش فرض اندازه های خانه های کوچک 0.5 میلی متر است. در ترسیمِ طرحهای متقارن، میتوان تنها یک قسمت از طرح را رسم کرد و با استفاده از آن و با عمل Mirror قسمت دوم را نیز بهدست آورد. جزئیات شرح داده شده در بالا تنها چند مورد از استفاده از نرم افزار اتوکد هستند. مهندسان(مکانیک، عمران، برق، الکترونیک و غیر)، نقشه کش، دانشجویان، طراحی و هر کسی که مایل به یادگیری اتوکد و کسب در آمد از آن است. بسیاری از صنایع از اتوکد برای طراحی قطعات کامپیوتر، ابزار، پل ها، ساختمان ها، برد های هوشمند و حتی مبلمان استفاده می کنند. اتوکد پرکاربرد ترین نرم افزار برای طراحی و ساخت مدل های دو بعدی و سه بعدی است.

این دوره شامل توضیح دقیق دستورات اتوکد و کاربرد های آن ها برای حل مشکلات طراحی و ترسیم می باشد. بنابراین این یک دوره جامع برای نرم افزار اتوکد 2020 می باشد که پیشنهاد می شود حتما آن را مشاهده کنید. جواب این سوال بله هست، داخل ویدیو زیر که بخشی از دوره آموزش اتوکد هست، کامل توضیح داده ام. منطق اجرای این دستورات در هر دسته بسیار شبیه یکدگیر است. در طراحی این پنجره سعی شده تا جای ممکن به میزکار یک متخصص نقشه کشی شبیه باشد و محیطی را در اختیار ترسیم کنندگان و طراحان نقشه قرار دهد که آزادانه بتواند نقشه ها و طرح های خود را در آن پیاده کرده و آن ها را به راحتی چاپ و خروجی بگیرند. در این دوره آموزش اتوکد مباحثی مانند استفاده از نوار ابزار، انتخاب Workplace ها و استفاده از ViewCube را بررسی می کنیم. نماد اتوکد هم که در سمت چپ قابل مشاهده است که برای ذخیره و چاپ، خروجی گرفتن و مواردی مانند آن استفاده می شود. برای چرخاندن یک موضوع نیز باید یک موضوع، یک مبدا و زاویه چرخش به اتوکد مشخص شود. منظور این است که شما برای هر شکل و ترسیم باید یک نقطه شروع و مبدا برای آن در مختصات در نظر بگیرید.

چه فرمان هایی را باید در اتوکد آموزش ببینیم؟ در این دوره آموزش AutoCAD به شما یاد می دهیم چگونه با ویژگی هایی مثل پنجره Drafting Settings و نوار ابزار Quick Access کار کنید و طریقه استفاده از Off-screen Selection و LineType Gap Selection را نشان خواهیم داد. این مختصات متداول ترین نوع اعلام مختصات است که در ترسیم کاربرد دارید. شاید شما بخواهید پس از رسم یک قسمتی را که درشکل ها قطع شده است پاک کنید، در اینجور مواقع می توانید از این دستور استفاده کنید. خداروشکر الان خودم دارم اتوکد تدریس میکنم و از این راه کسب درآمد قابل قبولی دارم. از اتوکد در بسیاری از صنایع برای تهیه و تنظیم نقشه ها استفاده می شود. در پایان نیز خط کوچک بیضی را در مثلث بالایی انتخاب و پاک کنید. برای بزرگ یا کوچک کردن شکل به یک تناسب می توانید از این دستور استفاده کنید. بعد از باز کردن و اجرای نرم افزار اتوکد 2020 پنجره ی آغازین نرم افزار باز می شود که فضای ورودی و شروع این نرم افزار را به شما نشان می دهد. شما کارآموزان عزیز بعد از سپری کردن دوره آموزش اتوکد AutoCAD در مجتمع فنی و حرفه ای رادمهــر، مدرک فنی و حرفه ای اتوکد نیز دریافت خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید