صفر تا صد آموزش اتوکد – ویرایش جدید – انتشارات دیجیتال آریا گستر افزار

در این دوره اصلاحات انجام شده روی رابط کاربری، ابزار Migration با تنظیمات اختصاصی، گزینه های انتشار بر روی وب و اشتراک گذاری برای نقشه های دو بعدی و سه بعدی، مشاهده اشکال هندسی با کیفیت بالا، علامت های و خطوط محور و اصلاحات ابزارهای PDF را بررسی می کنیم. به علاوه، روش استفاده از فایل های PDF در اتوکد و تبدیل متن تک خطی به متن چند خطی یا MTEXT را آموزش می دهیم و در مورد اصلاحات صورت گرفته در تکنولوژی و عملکرد اتوکد، از جمله پشتیبانی از مانیتورهای دارای رزولوشن بالا، صحبت خواهیم کرد. برای رسم استوانه در اتوکد باید از دستورهای مختلفی از جمله Cylinder استفاده شود که به کمک این دستور میتوانید استوانه مد نظر خود را در ابعاد و اندازه های دلخواه رسم کنید. برای مثال برخی قصد یادگیری آموزش اتوکد معماری دارند، برخی هم آموزش اتوکد عمران یا آموزش اتوکد الکتریکال برای برق ساختمان. نرم افزار اتوکد و یا Autodesk AutoCAD که برای کاربردهای ترسیم نقشه و همینطور ترسیمات فنی به کار میرود که برای محاسبه مقاومت مصالح ساختمان پیش از شروع ساخت آن گرفته تا طراحی قطعات مکانیکی و سیستم برق ساختمان میتوان از آن بهره جست. در فصل سوم صفرتاصد پروژه مجتمع مسکونی را به شما آموزش میدهیم و شما با مباحث ستون گذاری، ترسیم پلانهای زیرزمین و پارکینگ، ترسیم پلانها از همکف تا چهارمین طبقه، ترسیم نماهای شمالی و جنوبی ساختمان و همچنین ترسیم برش طولی از آنها آشنا میشوید و قادر خواهید بود نقشه کامل یک ساختمان را جزء به جزء و در دقیقترین حالت ممکن ترسیم کنید.

در صورتی که این فرمان ها فعال باشند می توانیم ویژگی های موضوعات انتخابی را خیلی سریع ببینیم و یا در صورت لزوم آنها را تغییر بدهیم. اتوکد نسخه های بسیار زیادی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم؛ این که شما از کدام نسخه آن استفاده می کنید مرتبط با نوع فعالیت شما است . برای ایجاد پخ در گوشه های دو موضوعی که قبلاً آنها را ترسیم کرده ایم یا برای ایجاد پخ در یک چهارضلعی، می توانیم از این فرمان استفاده کنیم. در ضمن ذکر این نکته را برای شما ضروری میدانیم که جزوه ها یا پکیج های قدیمی رو سعی کنید زیاد استفاده نکنید چون متد ها و روش های مدل سازی آنها بسیار متفاوت است. عرضه نموده است. در واقع به بیانی دیگر می توان گفت که این نرم افزار، با توجه به نیاز هر گروه از کاربران، از مبدا برای آن ها شخصی سازی شده است. زمانی که ما ترسیمات را انجام داده ایم، ممکن است یک سری خطوط اضافه در ترسیمات وجود داشته باشند که بخواهیم اینها را حذف کنیم، اگر از فرمان Erase برای حذف این خطوط اضافه استفاده کنیم، کل این خطوط را حذف می کنند نه فقط خطوطی که اضافه هستند.

باید برای اینکار از فرمان Trim استفاده کنیم. ویژگیهای این برنامه محبوبیت چشمگیری را برای این نرمافزار فراهم کردهاند. دانش مورد نیاز برای انجام همه این کارها تنها زمانی به دست میآید که شما در برنامه نرم افزاری آموزش ببینید. اتوکد یک برنامه جهانی است. طبق آمارها و شاخصهای جهانی از سال ۲۰۱۰ میلادی اتوکد به محبوبترین و پرکاربردترین نرمافزار در حوزه طراحی دو بعدی تبدیل شده است و بالغ بر ۹۳٪ طراحان جهان از این نرمافزار استفاده میکنند. این نرمافزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است که تقریبا در سراسر دنیا به عنوان نرم افزار شماره ۱ مهندسین شناخته شده است. اتوکد به نوعی یک وسیله مترجم بین مهندسین در تمامی نقاط جهان است که می توانند از این طریق بدون حضور طراح باهم ارتباط کاری برقرار کنند. شاون برایانت مدرس این دوره، در ابتدا استفاده از ribbon، انتخاب فضای کاری و نیز نحوه به کارگیری ViewCube را آموزش میدهد. به گفته اندرو کوهن، کارشناس آموزش الکترونیکی، یادگیری کلید های میانبر هر ساله ۸ روز کاری شما را صرفه جویی می کند. در این بخش از دوره های رسانه آموزشی مکتب تی وی به دوره های آموزش اتوکد خواهیم پرداخت، که شامل آموزش کلی نرم افزار اتوکد و همچنین کلیه ی مهارت های وابسته به آن خواهد بود.

امروزه این نرم افزار با داشتن میلیون ها مشتری در بیش از 150 کشور جهان، به عنوان رهبر صنعت در مجموعه نرم افزارهای CAD شناخته شده است. همچنین مدیریت واحدهای اندازه گیری و تنظیمات، طراحی و اصلاح شکل ها، کار با تکنیک های اندازه گذاری و استفاده از attribute ها، جداول و external reference ها را نمایش خواهیم داد. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط های دو و سه بعدی را دارند. ضمنا در آموزش نرم افزار اتوکد به صورت کاربردی باید از پروژه هایی که قابلیت اجرا دارند، استفاده شود. در این دوره آموزش AutoCAD به شما یاد می دهیم چگونه با ویژگی هایی مثل پنجره Drafting Settings و نوار ابزار Quick Access کار کنید و طریقه استفاده از Off-screen Selection و LineType Gap Selection را نشان خواهیم داد. در پایان این دوره آموزش AutoCAD تمریناتی را ارائه خواهیم کرد که شما را برای استفاده از اتوکد در هر صنعتی از جمله معماری، مهندسی، ساخت و ساز، تولید و طراحی محصول آماده می کنند. از این فرمان برای پیدا کردن و امتداد دادن خطوطی که کاملاً افقی یا قائم نیستند، استفاده می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید