قبل از مختصات به کار می رود

این ویژگی برای کسانی که تازه شروع به کار کردهاند بسیار کمککننده است. به مجموعه ای جامع از ابزارهای ویرایش، طراحی و حاشیه نویسی دسترسی پیدا کنید. مولف این مجموعه آموزشی آقای مهندس بگوردی دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری و با بیش از 10 سال سابقه آموزش اتوکد در آموزشگاه های معتبر و تالیف چندین کتاب در زمینه معماری و اتوکد می باشند و در این مجموعه تجربیات چند ساله خود در زمینه تهیه نقشه های ساختمانی در اتوکد را به شما آموزش خواهند داد. خصوصاً در مورد نرم افزار اتوکد که جزییات آموزشی بسیاری دارد این مساله ممکن است برای دانشجو مشکلساز شود. اگر دوست دارید معلم خودتان شوید و برای یادگیری اتوکد روش خودآموزی را پیش بگیرید، میتوانید از منابع مختلفی مثل کتاب، مقالات و ویدیوهای آموزشی استفاده کنید. مسلما استفاده از این منابع برای آموزش اتوکد بیتاثیر نیست؛ اما نمیتوان کاملا به آنها اتکا کرد. ریبون (Ribbon): در ریبون، ابزارهای مختلف به وسیله تبها دستهبندی شدهاند. در فصل های ابتدایی قدم به قدم با ریبون ها و ابزارها آشنا خواهیم شد .

اما امروزه با گسترش استفاده از ابزارهای دیجیتال در حوزه معماری ، عمران و نقشه کشی ، تسلط بر این نرم افزارها به امری لازم و ضروری تبدیل شده است. برای این کار لازم است تا بر نقشه کشی سازه و مبانی آن به طور کامل مسلط باشیم. اتوکد از نادرترین برنامه های است که میلیون ها کاربر در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند و مجهز به ابزارهای نقشه کشی free-form و قابلیتهای بسیار قدرتمند می باشد. برای اینکه برنامه با سرعت پردازش کار کند، به یک کامپیوتر قدرتمند با رم وهارد دیسک بالا نیاز است. پروژه اجرایی بدین معناست که هنرجو در محیط کار مشغول به طراحی است. در هر صورت شما می توانید همیشه با استاده مربوطه ارتباط برقرار کرده و سوالات مختلف را از ایشان بپرسید. به این نکته توجه کنید که تمامی این 1000 نقشه کاملا اجرا شده است و از سازمان نظام مهندسی شهرهای مختلف ایران جمعآوری شده!

مجتمع فنی تهران در دو دوره مجزا زمینه یادگیری این نرم افزار را برای هنرجویان فراهم کرده است و با در نظر گرفتن مدت زمان بالا برای آموزش این نرم افزار، امکان ترسیم نقشه های مختلف در حوزه های گوناگون مهندسی را برای دانشجویان در طول مدت کلاس فراهم آورده است و دانشجویان پس از اتمام دوره قادر خواهند بود تمامی ترسیمات دوبعدی (بعد از دوره مقدماتی) و سه بعدی (بعد از دوره پیشرفته) را در نرم افزار ترسیم نمایند. امکان تعامل حضوری بین استاد و دانشجو وجود ندارد. ابزارهایی که به شما این امکان را میدهد تا طرح یا نقشههایی را که لازم دارید چاپ و یا منتشر کنید. اکثر مهندسان قبل از اینکه شروع به ساخت و پیادهسازی ساختمان کنند، مقاومت ساختمان را با کمک اتوکد میسنجند. اما اگر اتوکد را آموزش ببینید و به آن تسلط داشته باشید، نه تنها می توانید در یک شرکت استخدام شوید بلکه می توانید پروژه هایی مثل؛ نقشه های ساختمانی را با نرم افزار اتوکد طراحی و ترسیم کنید و از این طریق درآمد خوبی داشته باشید. یک پروژه دانشگاهی داشتید ولی به دلیل عدم تسلط به اتوکد نمیتوانستید خودتان آن را انجام بدهید و به شخصی دیگری کار را سپردهاید.

اگر طراح یا مهندس هستید و یادگیری اتوکد برایتان مثل نفس کشیدن یک امر حیاتی است یا به هر دلیلی به یادگیری اتوکد علاقهمند هستید، باید بدانید که راههای مختلفی برای یادگیری این نرمافزار پیشرویتان قرار دارد. در قسمت سمت چپ پنجرهای قرار دارد که ابزارهایی را در اختیارتان قرار میدهد که به کمکشان میتوانید نقشههای قبلی یا یک نقشه جدید را باز کنید و وارد میدان اتوکد شوید. ناآشنایی برخی از استادان به روش آموزش آنلاین ممکن است در روند آموزش مشکل ایجاد کند. اما هریک از این روشها در طراحی و آموزش اتوکد در چه حوزههایی کاربرد دارد؟ در ادامه هر کدام از این روشها را به شما معرفی میکنیم و از مزایا و معایبشان برایتان میگوییم. شما با نگهداشتن موس روی آیکون هر ابزار میتوانید توضیحات کوتاه مربوط به آن را بخوانید و تا حدودی با عملکرد هر کدام آشنا شوید. فقط کافی است برای اجرای هر کدام از هر کدام از این دستورها، حرف C و یا M را تایپ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید