آموزش اتوکد (AutoCAD) دو بعدی [فقط در 4 ساعت]

به عنوان محصول پرچمدار Autodesk، تا مارس 1986 اتوکد به همه جاذبه ترین برنامه CAD در سراسر جهان تبدیل شده بود. ابزارهای raster-to-vector به شما در تبدیل تصاویر شطرنجی به اشیاء DWG help کمک کند. این ابزارها و گردش کار لازم برای طراحی و ساخت محصولات عالی را فراهم می کند. دانشجویان می توانند دستورات ویرایش حجم ها را بکارگیرند. رشته های معماری، مکانیک و مهندسین فنی از این نرم افزار استقبال کردند و از قابلیت­ها و قدرت ترسیم، ویرایش و بهینه سازی آن بهره بردند. در گذشته معماران و طراحان از قلم و کاغذ برای طراحی مدل های خود استفاده می کردند که این فرایند به زمان زیادی نیاز داشت و بسیار دشوار بود؛در نهایت نیز مدل های طراحی شده از کیفیت لازم برای پیاده سازی در پروژ ها برخوردار نبودند. پنجره فرمان جایی است که شما دستورات اتوکد را تایپ می کنید و اعلان ها را مشاهده می کنید و پیام ها هنگامی که در ابتدا نمایش داده می شود، پنجره فرمان در پایین صفحه، بین ناحیه طراحی و نوار وضعیت. برای مثال اگر شما بخواهید زاویه های 90 درجه را ترسیم کنید می توانید به راحتی با گزینه ORTHRO MODE این کار را انجام دهید. تنها با داشتن یک گوشی یا لپ تاپ و اندکی اینترنت می توانیم به صورت نامحدود در هر دوره آموزشی بخواهیم شرکت کنیم.علم چین نیز فرآیند دسترسی به دانش برترین اساتید را برای شما راحت تر کرده است.

اتوکد یک برنامه نرم افزاری طراحی با کمک رایانه است که به طراحان، معماران، مهندسان و سایر متخصصان باتجربه امکان ایجاد مدل های دو بعدی و سه بعدی از سطح جامد را می دهد. برای هر کسی که می خواهد CAD را یاد بگیرد، اتوکد پایه خوبی است زیرا بسیاری از مفاهیم و دستورات معرفی شده توسط اتوکد توسط سیستم های دیگر استفاده می شود. اتوکد توسط اتودسک (Autodesk) طراحی و به بازار عرضه شد، برای اولین بار در دسامبر 1982 به عنوان یک برنامه دسکتاپ در حال اجرا روی میکرو کامپیوتر ها با کنترل کننده های گرافیک داخلی منتشر شد. اولین نسخه توسط Autodesk در Comdex در سال 1982 نشان داده شد و در دسامبر منتشر شد. سر فصل ها را مشاهده کنید درآنجا گفته شده که در انتها پروژه ای مسکونی استارت میخورد تا به درک بهتر شما کمک کند .فایل مبلمان در کنار پکیج برای شما ارسال خواهد شد .همچنین اصول طراحی فضا همراه با ابعاد استاندارد که دست نوشته های بنده حاصل سالها تلاش و کار میباشد برای شما در پکیج قرار داده شده است . اتوکد از برنامه ای است که در سال 1977 آغاز شد و سپس در سال 1979 با نام Interact CAD منتشر شد، همچنین در اسناد اولیه Autodesk به عنوان MicroCAD نیز یاد شده بود، که قبل از شکل گیری Autodesk (سپس همکاران نرم افزاری Marinchip) توسط سازنده Autodesk مایکل ریدل نوشته شده بود.

اگر میخواهید در نقطهای مشخص بچرخید، روی فلش Extend کلیک و سپس “Free Orbit” را انتخاب کنید. این آموزش را مشاهده کنید تا بهره وری و کارایی خود در اتوکد ۲۰۱۷ را افزایش دهید. در این آموزش ما می خواهیم که نسخه 2020 را به شما آموزش دهیم که اگر نسخه دیگری را نصب کرده اید ممکن است کمی متفاوت باشد. در این سامانه مختصاتی مانند دکارتی نیاز به مولفه داریم با این تفاوت که مولفه ی اوله فاصله نقطه مورد نظر از نقطه ی مبدا و مولفه ی دوم یک زاویه را مشخص می کند. اتوکد به نوعی یک وسیله مترجم بین مهندسین در تمامی نقاط جهان است که می توانند از این طریق بدون حضور طراح باهم ارتباط کاری برقرار کنند. شما می توانید در طول دوره یا در پایان دور های آموزش اتوکد اقدام به شرکت در آزمون آنلاین اتوکد نمایید و مهارت های خود را در خصوص مباحثی که یاد گرفته اید مهک بزنید.

در این بخش مجموعه ای از آموزش های این نرم افزار، بلاک، ترفند ها و کتاب آموزشی اتوکد را برای جامعه طراحان، معماران، دانشجویان و علاقمندان فراهم آورده ایم و امیدواریم که مفید واقع شوند. اتوکد یک نرم افزار مناسب برای معماری و طراحی داخلی می باشد که جایگزین طراحی سنتی با استفاده از کاغذ و قلم گردیده است. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند. این به ایجاد و مدیریت یک پایگاه داده گسترده کمک می کند که بخش مهمی از فرایند تولید است. این منجر به کاهش خطا و احتمال اشتباه کمتر می شود. با دانلود آموزش اتوکد سه بعدی و به کمک پک­ های آموزشی تیم کلوپ معماری، در مسیر یادگیری این نرم افزار گام بردارید. از ماژول های اتوکد می توان به AutoCAD Architecture، AutoCAD Electrical، AutoCAD Mechanical، AutoCAD Civil 3D، AutoCAD Map 3D، AutoCAD Plant 3D، AutoCAD MEP و AutoCAD P&ID اشاره کرد. در حالیکه امروزه معماران می توانند با توجه به دقت و قابلیت های طراحی دوبعدی وسه بعدی موجود در نرم افزار اتوکد طرح های متنوع تر و گسترده تری را ایجاد کنند. از قابلیت های این نرم افزار می توان به قابلیت های گسترده طراحی مانند نقطه ثقل هوشمند، ابزار اندازهگیری دقیق و غیره اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید